Farnell wprowadził do swojej oferty przełączniki, enkodery i układy czasowe CTS Corporation

Farnell ogłosił dziś poszerzenie swojej oferty elementów elektromechanicznych i pasywnych o specjalistyczne produkty firmy CTS – wiodącego producenta przełączników i układów czasowych.

CTS produkuje wysokiej jakości czujniki, aktuatory i komponenty elektroniczne na potrzeby rynków: aeronautycznego, obronnego, przemysłowego, medycznego, telekomunikacyjnego i transportu. W ofercie firmy można znaleźć przełączniki typu DIP, układy czasowe i potencjometry, powszechnie stosowane w projektach gitar elektronicznych i innych instrumentów muzycznych.

Wśród produktów marki firmy CTS, dostępnych w sklepie Farnell, można znaleźć m.in.:
  • Przełączniki DIP serii 218 do montażu powierzchniowego o dwukrotnie gęstszym rozstawie wyprowadzeń. To elementy unikalne, o niewielkich wymiarach, dzięki czemu komponenty można stosować w miniaturowych aplikacjach, serwerach IT, zestawach do telewizji kablowej, modemach, a także systemach bezpieczeństwa, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Są też dostępne w opcjonalnej, uszczelnionej wersji, która została zoptymalizowana pod kątem niektórych zautomatyzowanych procesów lutowania.
  • 12-milimetrowe, precyzyjne enkodery optyczne serii 291 o wydłużonej żywotności. Cechują się wysoką niezawodnością z wyjściem, podającym precyzyjny sygnał cyfrowy. Pozwalają na większą swobodę podczas projektowania aplikacji. Bezkontaktowe działanie zapewnia długą pracę, a ponadto można go wyposażyć w opcjonalny przełącznik. Enkodery optyczne świetnie sprawdzają się w aplikacjach przemysłowych, medycznych, komunikacyjnych, w laboratoriach, motoryzacji, a także w systemach bezpieczeństwa, audio i rozrywki.
  • Niskonapięciowy oscylator CB3LV. Niedrogi układ czasowy z wyjściem HCMOS. Zaimplementowano w nim najnowszą technologię układów scalonych, dzięki czemu cechuje się wspaniałą stabilnością i niskim jitterem fazy. W efekcie stanowi idealne rozwiązanie do różnorodnych systemów sterowania częstotliwością.
  • Ultra-miniaturowy rezonator kwarcowy do montażu powierzchniowego – model 416. Cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem Q. Stanowi idealne rozwiązanie na potrzeby aplikacji konsumenckich i przemysłowych, takich jak notebooki, peryferia komputerowe, urządzenia noszone na ciele i elektronika przenośna. Kluczowe cechy komponentu to hermetyczna, ceramiczna obudowa SMD, zakres częstotliwości pracy od 24 MHz do 96 MHz i temperatura pracy w zakresie od -40°C do +105°C.

 

Klienci mogą teraz nabyć wybrane produkty marki CTS, dostępne z szybką dostawą ze sklepu Farnell.

O autorze