Farnell wprowadził do sprzedaży zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI

Farnell wprowadził do swoich magazynów najnowszą innowację z zakresu bezinwazyjnych pomiarów temperatury – zaciskowe termometry serii HANI™ firmy Omega Engineering.

Czujniki HANI oferują klientom unikalną możliwość wykonywania pomiarów temperatury płynów wewnątrz rur, bez konieczności inwazyjnej instalacji czujnika. Niezrównana dokładność podczas pomiarów temperatury płynów wymagających wysokich standardów sanitarnych oraz w procesach przemysłowych sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do przemysłu spożywczego, systemów opieki, produkcji chemicznej i aplikacji farmaceutycznych.

Czas potrzebny na instalację termometrów zaciskowych HANI na metalowych rurach o średnicy od 1 do 4 cali to dosłownie sekundy. Czujnik zawiera nie tylko termometr, ale też pozwala mierzyć strumień ciepła, a to za sprawą specjalnego algorytmu, który umożliwia szybkie odczyty. Urządzenie redukuje przestoje i koszty instalacji oprzyrządowania. Czas pomiaru dla T63 (63% finalnej wartości odpowiedzi) to 5 sekund, a dla T90 wynosi 10 sekund. Dzięki temu czujniki te cechują się wysoką dokładnością przy montażu na metalowych rurach. Osiągają precyzję na poziomie ±0,5°C w aplikacjach sanitarnych oraz od ±0,5°C do ±1,0°C w instalacjach przemysłowych.

Omawiane czujniki są zgodne ze standardem Layer N. Dzięki temu można je bezproblemowo podłączyć do innych elementów inteligentnych systemów monitoringu i sterowania z ekosystemu opracowanego przez firmę Omega. Czujniki HANI podają na wyjściu sygnał pętli prądowej 4…20 mA i mogą być podłączane za pomocą kabla ze złączem M12 do dowolnego, standardowego urządzenia.

Czujniki temperatury HANI™ Clamp-On firmy Omega Engineering są już teraz dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell.

O autorze