Zestaw startowy do aplikacji IoT z komunikacją Bluetooth w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty zestawy startowe Sentrius IG60-BL654 and BT610 firmy Laird Connectivity. Zestawy składają się ze zdalnych czujników temperatury oraz bramki dostępowej Bluetooth umożliwiającej połączenie sensorów z chmurą. Zawierają więc wszystkie elementy potrzebne do budowy systemu IoT z pomiarami temperatury.

Zestawy zawierają bramkę dostępową Sentrus IG60-BL654 z dostępem do chmury Amazon Web Services (AWS), a także trzy czujniki BT610 z komunikacją Bluetooth 5. Znajdziemy tam również trzy przewody z termistorami do odczytu temperatury. Pozwala więc zaprojektować system, w którym dane z sensorów BT610 są przesyłane za pośrednictwem bramki do chmury dzięki AWS IoT Greengrass.

Bramka IG60-BL654 zawiera moduł bezprzewodowy 60-Series oraz moduł Bluetooth BL654 oparty o układ SoC Nordic nRF52840. Pozwala to na zbieranie danych przez Bluetooth, a następnie wysłanie ich do sieci przez Wi-Fi 802.11ac.

Sentrius BT610 to platforma, która pozwala na implementację wodoszczelnych (IP67), zasilanych bateryjnie sensorów umożliwiających bezpieczną i niezawodną pracę. Moduł pozwala na współpracę właściwie z każdym czujnikiem zewnętrznym przez standardowe interfejsy, takie jak I2C, SPI, UART czy sygnał analogowy. BT610 jest certyfikowany przez organizacje FCC, ISED, EU, RCM, MIC oraz Bluetooth SIG.

Więcej informacji na stronie produktu Laird Connectivity Sentrius IG60-BL654 + BT610 IoT Starter Kits

O autorze