Czujniki optyczne time-of-flight firmy ams OSRAM w ofercie Mouser

Mouser Electronics wprowadził do oferty czujniki optyczne time-of-flight ams OSRAM TMF8820, TMF8821 oraz TMF8828. Sensory oferują zasięg 5 metrów oraz matrycę soczewek zapewniającą poszerzenia oświetlanego pola.

Sensory TMF8820 i TMF8821 zawierają matrycę diod SPAD (single-photon avalanche diode) konwerter czasu na wartość cyfrową, a także technologię tworzenia histogramu. Światło jest emitowane z lasera VCSEL, natomiast soczewki na diodach SPAD obsługują dynamiczną regulację pola widzenia do 63°. Czujniki pozwalają na detekcję obiektów w kilku strefach z wysoką precyzją. Są także w stanie wykrywać kilka obiektów w obrębie jednej strefy.

Wszystkie sensory są w stanie przetwarzać dane wewnątrz układu, co pozwala łatwo uzyskać dane o odległości i prawdopodobieństwie prawidłowego wykrycia obiektu. Czujniki komunikują się przez I2C. Układy można stosować w szeregu wymagających aplikacji, w tym autofocus w kamerach smartfonów, detekcja obiektów i unikanie kolizji, detekcja obecności, a także kurtyny świetlne.

Więcej informacji na stronie: https://www.mouser.pl/new/ams-osram/ams-tmf8820-tmf8821-tmf8828-tof-sensor/

O autorze