Farnell i Raspberry Pi świętują 10-lecie partnerstwa, poszukując najdłużej pracującego komputera Raspberry Pi

Farnell świętuje 10-lecie partnerstwa produkcyjno-dystrybucyjnego z Raspberry Pi Ltd. Z tej okazji organizuje konkurs, którego celem jest znalezienie najdłużej działającego komputera Raspberry Pi, będącego nadal w użytku.

Farnell rozda 10 dużych zestawów nagród, na który składa się płytka Raspberry Pi Pico i 8-megapikselowa kamera Pi NoIR. Zestawy mogą zdobyć profesjonalni inżynierowie-projektanci, hobbyści, twórcy, nauczyciele lub studenci czy uczniowie, którzy zaprezentują najdłużej pracujące aplikacje oparte o Raspberry Pi. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zgłosić się poprzez społeczność element14 i w ramach zgłoszenia opisać w skrócie swoją aplikację, a także załączyć jej fotografię pokazującą komputer Raspberry Pi w trakcie pracy.

Konkurs jest międzynarodowy i już się rozpoczął. Uczestnicy mogą rejestrować swoje zgłoszenia do soboty 30 kwietnia. Nagrody zostaną przekazane najbardziej udanym aplikacjom w maju 2022 roku. Same nagrody będzie można odebrać samodzielnie lub przekazać lokalnym szkołom, klubom programistycznym czy uczelniom zlokalizowanym w kraju zwycięzcy.

Zasady konkursu zostały opisane, a decyzje jury będą ostateczne.

Farnell poszukuje przykładów aplikacji wbudowanych, a także innych systemów opartych o Raspberry Pi, które działają już od dłuższego czasu. Pole do popisu jest spore, gdyż premiera pierwszej wersji minikomputera miała miejsce w 2012 roku. Jury jest zainteresowane także starszymi systemami, które miały znaczący wpływ na dalszy rozwój technologii. Pod uwagę brane będą również wdrożenia, które działają po prostu bardzo długo.

Dowiedz się więcej na i zgłoś swój udział w konkursie na stronach firm Farnell, Newark i element14.

O autorze