Układ zarządzania zasilaniem firmy ST dla wyświetlaczy AMOLED

STMicroelectronics wprowadził do oferty nowy układ zarządzania zasilaniem (PMIC) zaprojektowany do obsługi ekranów AMOLED. Układ STMP30 zapewnia niski prąd spoczynkowy i dużą elastyczność implementacji co pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii.

Zakres napięcia wejściowego układu wynosi od 2,9 do 4,8 V. Zawiera trzy wbudowane konwertery DC/DC, co zapewnia wszystkie szyny zasilania wymagane dla ekranów AMOLED w smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Konwerter boost VOUT1 ma wydajność prądową 550 mA. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, gdzie to napięcie jest stałe (4,6 V), ten układ ma regulowane napięcie wyjściowe na tej szynie. Można je ustawić w zakresie od 4,6 V do 5,0 V z krokiem 100 mV. Maksymalne ustawienie pozwala na użycie trybu High-Brightness Mode (HBM), w celu jak najlepszej widoczności w jasnym świetle.

Pozostałe dwa wyjścia obsługiwane są przez jednofazowy konwerter odwracający o wydajności 550 mA na napięcie od -0,8 V do -6,6 V oraz na konwerter boost o wydajności 150 mA na napięcie 5,5 – 7,9 V. Napięcia wyjściowe można zaprogramować za pomocą protokołu S-Wire. W ten sposób można także sterować ekranem w trybie Always-On Display (AOD).

Więcej informacji na stronie układu STMP30.

O autorze