Farnell publikuje autorski poradnik „Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT”

Farnell opublikował nowy, bezpłatny dokument, mający na celu pomoc inżynierom projektującym układy elektroniczne w pracach związanych z Internetem Rzeczy. Anglojęzyczny dokument zatytułowano „Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT” (Inteligentne czujniki – Wdrażanie inteligentnego Internetu Rzeczy”). Zagłębia się w świat technologii czujnikowych, a także pokazuje sposoby jak najnowocześniejsze rozwiązania i trendy przenoszą branżę IoT na wyższy poziom.

Czujniki nadają systemom IoT życie. Nowoczesne technologie chemiczne i spektroskopowe sprawiają, że rozwiązania te mogą widzieć, słyszeć, a nawet czuć zapach otaczającego je świata. Już teraz są w stanie dostarczyć dane w czasie rzeczywistym, przydatne w rosnącej liczbie aplikacji. Z tych właśnie danych można następnie pozyskiwać wartościową wiedzę. Istotna zmiana, jaka nastąpiła w ostatnim czasie, to pojawienie się bardziej inteligentnych czujników. Oferują one dodatkowe funkcje, ułatwiające integrację sensorów z sieciami IoT i pozwalające na szybsze dostarczanie informacji.

W dokumencie opisano dostępne opcje i poszczególne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru i implementacji czujników w projektach IoT. Kluczowe trendy, omówione w publikacji to m.in.:

  • Koncentracja na niskim poborze mocy.
  • Możliwość łączenia czujników w sieciach bezprzewodowych.
  • Uwzględnienie mechanizmów zabezpieczeń.
  • Technologie fuzji danych, które pozwalają uzyskać lepsze wyniki analizy.

Publikacja „Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT” jest dostępna do pobrania z tego adresu.

O autorze