Element14 organizuje konkurs FPGA „7 sposobów na migrację z układów Spartan-6”

Społeczność element14 ogłosiła organizację konkursu FPGA „7 sposobów na migrację z układów Spartan-6” (ang.” „7 Ways to Leave Your Spartan-6”), w ramach którego pomoże z migracją z układów Spartan-6 na serię Spartan-7. Ma szczególne znaczenie w obliczu globalnych niedoborów komponentów elektronicznych.

Członkowie społeczności mogą wziąć udział w konkursie do 7 lipca 2022 roku. Nagrodami są m.in. Samsung Galaxy Book Flex, Samsung Galaxy Watch Active2, iPad Air, a także Apple Watch Series 7. Co dwa tygodnie społeczność element14 będzie ogłaszać na żywo nową aktywność, której celem będzie pomoc uczestnikom w lepszym zrozumieniu procesu migracji z układów Spartan-6 na Spartan-7. Jury będzie wręczać punkty za wzięcie udziału w każdej z aktywności. Na koniec konkursu punkty zostaną podsumowane, a osoby z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody.

Wśród zadań edukacyjnych, za które będą przyznawane punkty znajdują się:

  • Przygotowanie planu (+5 punktów). Stwórz plan postępowania, dzięki któremu nauczysz się cech układów FPGA Spartan-7 i opublikuj go na stronach społeczności element14.
  • Napisanie bloga (+10 punktów). Porównaj różnice pomiędzy rodzinami układów FPGA serii Spartan-6 i Spartan-7.
  • Sprawdź swoją wiedzę (+10 punktów). Korzystając z tego przewodnika na temat migracji z układów Spartan-6 do Spartan-7 odpowiedz na 5 pytań testowych.
  • Zbuduj projekt (do 50 punktów). Zbuduj coś z wykorzystaniem Arty S7.
  • Dodaj czujnik (do 50 punktów). Dodaj czujnik do stworzonego przez siebie projektu.
  • Przeprowadź eksperyment (do 50 punktów). Bazując na projekcie, który zbudowałeś, stwórz eksperyment z układem Spartan-7.
  • Czego się nauczyłeś? (do 15 punktów). Napisz wpis na blogu, opowiadając czego nauczyłeś się na temat układów FPGA serii Spartan-7.

Ostatnie zgłoszenia muszą zostać opublikowane przed 7 lipca, aby móc otrzymać punkty. Główną nagrodą jest zestaw w postaci komputera Samsung Galaxy Book Flex z rysikiem S Pen, a także zegarek Samsung Galaxy Watch Active2. Nagrodą za drugie miejsce będzie zestaw w postaci iPada Air i zegarka Apple Watch Series 7. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma z kolei gramofon Audio-Technica AT-LP60XBT-BK, głośnik Bluetooth Bose SoundLink Revolve+ II i okulary przeciwsłoneczne audio – Bose Frames Tenor. Jury wyróżni też dodatkową osobę, wręczając jej tablet Lenovo Tab M8.

Członkowie społeczności element14 mogą wziąć udział w konkursie i realizować publikowane dwa razy w tygodniu zadania, odwiedzając stronę: https://community.element14.com/technologies/fpga-group/w/documents/27537/7-ways-to-leave-your-spartan-6-fpga?ICID=fpga-main-topbanner

O autorze