Toshiba wprowadza na rynek mikrokontrolery TXZ+ z serii M3H

Toshiba rozpoczęła masową produkcję 21 nowych mikrokontrolerów z grupy M3H, rodziny TXZ+. Układy zawierają rdzeń ARM Cortex-M3 o taktowaniu do 120 MHz, wbudowaną pamięć flash na kod – do 512 kB, pamięć na dane  – do 32 kB o wytrzymałości do 100 tys. cykli, a także pamięć RAM o pojemności do 64 kB. Mikrokontrolery oferują również szeroki zakres interfejsów, również do obsługi sterowania silnikami. Grupa M3H jest więc dostosowana do aplikacji w sterowaniu silnikami, urządzeniach gospodarstwa domowego, a także w przemyśle.

Układy z grupy M3H oferują m.in. interfejsy UART, TSPI, I2C oraz kontroler DMAC. Dodatkowo, wbudowany sterownik LCD pozwala zredukować ilość komponentów potrzebnych do implementacji wyświetlacza. Mikrokontrolery zawierają także szybki i precyzyjny przetwornik ADC o rozdzielczości 12 bitów oraz 8-bitowy przetwornik DAC. Jest zgodny ze standardem IEC60730 Class B.

Więcej informacji na stronie https://toshiba.semicon-storage.com/eu/semiconductor/product/microcontrollers/txz3aplus-series.html

O autorze