Jednordzeniowy mikroprocesor Microchip SAMA7G54 o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy

Microchip wprowadził do oferty nowy mikroprocesor SAMA7G54 oparty o jeden rdzeń ARM Cortex-A7 taktowany częstotliwością do 1 GHz. Łączy w sobie wysoką wydajność, konieczną do sprawnego wykonywania algorytmów sztucznej inteligencji, z niskim poborem mocy.

Układ zawiera także złącza kamery MIPI CSI-2 oraz tradycyjny równoległy interfejs kamery. Pozwala to na tworzenie aplikacji wizji stereo (z dwóch kamer), co oczywiście zapewnia lepsze wykrywanie głębii. Warto wspomnieć, że tradycyjnie algorytmy AI w kontekście audio i wideo były implementowane na wyższych modelach procesorów wielordzeniowych, charakteryzujących się stosunkowo wysokim poborem mocy.

Układ SAMA7G54 zapewnia elastyczne stosowanie trybów oszczędzania energii, a także skalowanie napięcia i częstotliwości taktowania. W połączeniu z nowym układem zarządzającym zasilaniem MCP16502, procesor umożliwia takie dostrojenie zasilania, aby uzyskać najlepszy możliwie stosunek poboru mocy do wydajności. Obsługa MCP16502 jest dostępna w systemie Linux przeznaczonym na mikroprocesor SAMA7G54. Układ zawiera także funkcjonalność bezpieczeństwa ARM TrustZone. Dostępny jest także zestaw rozwojowy dla tego układu.

Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/en-us/product/SAMA7G54

O autorze