Nowy skaner eviXscan 3D Quadro+ już na rynku

Evatronix SA, polski producent skanerów 3D, zaprezentował na targach Control w Stuttgarcie swój najnowszy skaner eviXscan 3D Quadro+.

Quadro+ to zatem całkiem nowy skaner dwuzakresowy, zaprojektowany od podstaw. Zastępuje on świetnie sprawdzający się poprzedni skaner dwuzakresowy HD Quadro.

Dwa zakresy skanowania to najważniejsza cecha Quadro+ wpływająca na jego uniwersalność. Pozwalają one zarówno na precyzyjny pomiar małych elementów z bardzo wysoką dokładnością jak i na szybki pomiar geometrii dużych obiektów. Zakres wewnętrzny urządzenia umożliwia efektywne skanowanie obiektów o rozmiarze od 120 do 450 mm. W przypadku zakresu zewnętrznego rekomendowany rozmiar skanowanych elementów wynosi od 250 do 1000 mm.

Zmiana zakresu skanowania odbywa się w oprogramowaniu i nie trzeba ponownie kalibrować urządzenia po zmianie zakresu. Ponadto posiadając skany z dwóch różnych zakresów Quadro+ można je połączyć. W tym celu należy wykorzystać najnowsze oprogramowanie do obsługi skanerów eviXscan 3D Suite 2.8. Takie rozwiązanie umożliwia znaczące przyśpieszenie pracy przy pomiarach obiektów, których pewne fragmenty wymagają skanowania z dużą rozdzielczością, niekonieczną przy skanowaniu pozostałych części obiektu.

Quadro+ wyposażono w kamery o wysokiej rozdzielczości: 9 Mpix dla zakresu zewnętrznego i 12 Mpix dla zakresu wewnętrznego. Zastosowanie kamer z nowoczesnymi matrycami oraz wysokiej jakości obiektywów o niskiej dystorsji powoduje, że skaner uzyskuje na zakresie wewnętrznym aż 350 ptk/mm2. Urządzenie posiada projektor wyposażony w niebieskie źródło światła LED w technologii DLP, który pozwala na uzyskanie obrazu o rozdzielczości 1080p. Mała długość fali niebieskiego światła umożliwia lepsze filtrowanie zakłóceń pochodzących z otoczenia.

Skaner wspierany jest przez liczne akcesoria ułatwiające skanowanie. Więcej informacji na stronie https://evixscan3d.pl/skanery-3d/quadro/

O autorze