LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowa wersja narzędzia ST NanoEdge AI Studio do uczenia maszynowego z obsługą inteligentnych czujników

STMicroelectronics opublikował aktualizację oprogramowania NanoEdge AI Studio służącego do pracy z technologią uczenia maszynowego. Narzędzie obsługuje inteligentne czujniki ST wyposażone w jednostki obliczeniowe ISPU (Intelligent Sensor Processing Unit). Nowa wersja oprogramowania jeszcze bardziej poszerza możliwości związane z uczeniem modeli AI bezpośrednio na inteligentnym czujniku.

Program umożliwia podział pracy obliczeniowej pomiędzy kilka urządzeń, w tym mikrokontrolery i inteligentne sensory, co pozwala na znaczącą oszczędność energii. Czujniki mogą pracować w trybie wykrywania zdarzeń przy bardzo małym poborze energii, aktywując mikrokontroler tylko w przypadku wykrycia anomalii.

Narzędzie oferuje możliwość skonstruowanie wysokowydajnych algorytmów AI, jak np. detekcja anomalii, klasyfikacja oraz algorytmy regresji. Algorytmy nie wymagają wprowadzania rozbudowanych zestawów danych do skutecznego uczenia. Modele częściowo wyuczone można douczać za pomocą metody inkrementacyjnej.

Biblioteki generowane przez program mogą pracować na każdym mikrokontrolerze STM32 od najmniejszych do tych najbardziej wydajnych. Obsługa czujników z modułem ISPU obejmuje także najnowszy moduł inercyjny ISM330ISN.

Najnowsza wersja oprogramowania będzie dostępna wraz z końcem czerwca 2022. NanoEdge AI Studio jest dostępne bezpłatnie na stronie https://www.st.com/nanoedgeaistudio