Poznaj akumulator litowo-polimerowy firmy EEMB z certyfikatem Military Grade

Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stają inżynierowie projektujący urządzenia specjalistyczne, w tym wojskowe, jest zapewnienie niezawodnego zasilania akumulatorowego. W urządzeniach o przeznaczeniu militarnym kluczowa jest odporność na wstrząsy i wibracje, możliwość pracy bez względu na warunki atmosferyczne, w szczególności temperaturę, a także zabezpieczenie przed przeładowaniem, zapewnienie długiej żywotności i dużej liczby cykli ładowania.

Producent ogniw specjalistycznych, firma EEMB, opracowała pakiet litowo-polimerowy odporny na działania niskiej temperatury, zgodny ze standardem militarnym.

Ogniwo EEMB Military Grade w JM elektronik

Ogniwo ma pojemność nominalną wynoszącą 3500 mAh oraz napięcie nominalne 7,4 V. Tak wysokie napięcie jest możliwe dzięki połączeniu szeregowemu ogniw. Ogniwo EEMB ma również dużą wydajność prądową (3400 mA), kompaktowy rozmiar (30 x 32,5 x 71 mm), a także niewielką wagę wynosząca 130 g.

Temperatura ładowania to 0°C do +45°C, natomiast temperatura pracy/rozładowania mieści się w przedziale od -40°C do +60°C.

Parametry i gabaryty ogniwa sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowania w urządzeniach, które pracują w trudnych warunkach. Sprawdzi się m.in. w warunkach częstych zmian temperatury otoczenia, jak w przypadku terenowych lokalizatorów GPS czy sprzętu łącznościowego (krótkofalówki).

Więcej informacji na temat ogniwa litowo-polimerowego z certyfikatem Military Grade znajdą Państwo na stronie JM elektronik>>

O autorze