Innodisk InnoAgent pozwalający na monitorowanie stanu urządzenia oraz przywracanie ustawień przez transmisję pozapasmową

Innodisk InnoAgent jest niewielkim gabarytowo modułem z interfejsami GPIO, UART i RS232. Pozwala on monitorować pracę komputera, do którego jest podłączony. Niewielki rozmiar umożliwia podłączenie wewnątrz komputera za pomocą sieci LAN. Niezależnie od pracy komputera InnoAgent przesyła dane do chmury za pośrednictwem niezależnego portu LAN.

Wykorzystanie łączność pozapasmowej daje możliwość zastosowania InnoAgenta nawet w urządzeniach, które ze względów bezpieczeństwa nie posiadają połączenia sieciowego.

OOB Channel (Out of Band, komunikacja pozapasmowa) pozwala na nałożenie na standardową komunikację w sieci (In-band Channel) niezależnego połączenia, którego celem jest monitorowanie pracy i podejmowanie działań w sytuacjach awaryjnych.

Urządzenia InnoAgent mogą pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur: od -40°C do aż +85°C. To pozwala na zastosowanie ich w trudnych, przemysłowych warunkach pracy. Główny potencjał InnoAgent objawia się w branżach Smart Factory, Smart City oraz Smart Retail.

Więcej informacji na temat Innodisk InnoAgent znajdą Państwo na stronie JM elektronik>>

O autorze