Zestaw rozwojowy z mikrokontrolerem AVR umożliwiający komunikację z sieciami 5G LTE-M oraz NB-IoT

Microchip Technology wprowadził do oferty nowy zestaw rozwojowy AVR-IoT Cellular Mini Development Board. Zestaw oparto o 8-bitowy mikrokontroler AVR128DB48. Rozwiązanie pozwala na projektowanie zdalnych czujników czy aktuatorów opartych o komunikację wąskopasmową 5G. Oferuje dużą elastyczność, niską konsumpcję mocy oraz łatwość w projektowaniu.

Zestaw AVR-IoT Cellular Mini Development Board to niewielka płytka, idealna dla deweloperów, którzy chcą podłączyć urządzenie IoT do sieci 5G. Jest to niezbędna funkcja urządzeń przenośnych lub instalowanych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci LoRa oraz LPWAN.

Użytkownicy płytki mogą skorzystać ze wszystkich funkcji mikrokontrolera, a także ochrony za pomocą układu kryptograficznego ATECC608. Układ można skonfigurować do współpracy z większością popularnych dostawców usług chmurowych, dzięki narzędziu Microchip IoT Provisioning Tool.

Zestaw jest dostarczany z zainstalowany oprogramowaniem pozwalającym na wysyłanie danych z wbudowanych czujników światła i temperatury. Dane te są dostępne przez portal sandbox firmy Microchip. Ten portal pozwala na śledzenie i monitorowanie urządzenia w czasie rzeczywistym.

Aby zapewnić łatwy dostęp do sieci 5G w układach IoT, Microchip nawiązał partnerstwo z firmą Sequans. Współpraca umożliwiła zastosowanie na płytce układu radiowego Monarch2 GM02S z komunikacją 5G LTE-M oraz NB-IoT. Microchip podjął także współpracę z firmą Truphone, co pozwoliło dostarczyć kartę SIM, która oferuje pokrycie na całym świecie.

Więcej informacji na stronie AVR-IoT Cellular Mini Development Board

O autorze