Sterownik dotykowy STMicroelectronics do obsługi nowoczesnych ekranów AMOLED

STMicroelectronics wprowadził do oferty nowy kontroler ekranów dotykowych. Układ FingerTip FTG2-SLP jest w stanie obsługiwać nowoczesne wyświetlacze AMOLED, oferujące oszczędność energii oraz długi czas pracy w smartfonach.

Wyświetlacze AMOLED wykonane w technologii LTPO lub podobnej dynamicznie kontrolują częstotliwość odświeżania w zależności od wykorzystania ekranu. Oczywiście ma to olbrzymi wpływ na pobór mocy i pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość użytkowania. Kontroler FTG2-SLP obsługuje tryb synchroniczny oraz asynchroniczny, co pozwala wykorzystać tę właściwość ekranu. Pracuje także z elastycznymi ekranami ze zintegrowanym panelem dotykowym, co pozwala osiągnąć bardzo cienki ekran przydatny zwłaszcza w smartfonach.

Układ zawiera wbudowany rdzeń ARM Cortex-M4 oraz dużą pamięć flash. Zapewnia to możliwość implementacji nawet bardzo skomplikowanych funkcji dotykowych. Możliwa jest też implementacja funkcji hibernacji, podczas której pobór prądu jest wyjątkowo niski.

Więcej informacji na stronie www.st.com/FRG2-SLP

O autorze