Precyzyjny czujnik prądu Diodes Incorporated

Diodes Incroporated wprowadził do oferty czujnik prądu ZXCT199. Jest to jednostopniowy wzmacniacz instrumentalny zaprojektowany specjalnie do pomiaru bardzo małych zmian napięcia w szerokim zakresie napięć składowych stałych. Wśród zastosowań układów znajdują się: czujniki prądu obciążenia w zasilaczach, sterownikach silników, a także podczas monitorowania prądów ładowania i rozładowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie.

Układ ZXCT199 oferuje niskie napięcie niezrównoważenia oraz architekturę zero-drift. Umożliwia to obsługę napięć w szerokim zakresie, co z kolei daje opcję korzystania z niewielkich rezystorów pomiarowych do mierzenia nawet dużych prądów. Układ jest dostępny w trzech opcjach z różnymi wzmocnieniami: 50 V/V, 100 V/V oraz 200 V/V. Dopuszczają na wejściu składową stałą w zakresie od -0,1 do 26 V, niezależnie od napięcia zasilania.

Napięcie zasilania może zawierać się w zakresie 2,7 – 26 V, z maksymalnym prądem zasilania 100 µA. Układ pracuje w temperaturach od -40°C do +125°C i jest dostępny w obudowie SOT363.

Więcej informacji na stronie: https://www.diodes.com/part/ZXCT199/

O autorze