Digi-Key świętuje 10 lat wsparcia dla FIRST Robotics

Firma Digi-Key Electronics z dumą ogłasza, że otrzymała specjalne wyróżnienie za 10 lat hojnego wsparcia dla konkursu FIRST Robotics.

Przez ostatnią dekadę firma Digi-Key dostarczała oficjalny zestaw części do międzynarodowego konkursu wraz z kuponem o wartości 50 dolarów w celu zakupu elementów do każdego robota. Poza diamentowym sponsoringiem globalnego konkursu FIRST Robotics, firma Digi-Key wspiera również inne inicjatywy bliżej swojej siedziby. Sponsoruje zawody Great Northern Regional w Grand Forks w Dakocie Północnej, a kilku pracowników wystąpiło w roli sędziów podczas tych zawodów. Firma sponsoruje także lokalny zespół szkoły średniej im. Lincolna w Thief River Falls, ProDigi Team 3277, a pracownicy wspierają go jako mentorzy.

FIRST Robotics to społeczność poświęcona robotyce, która przygotowuje młodych ludzi do pracy w przyszłości. Pracując z dorosłymi mentorami, w tym z pracownikami Digi-Key, uczestnicy konkursu mając ograniczony czas i środki, projektują, konstruują, programują i testują roboty, aby sprostać wyzwaniom technicznym postawionym w danym sezonie. Zespoły rywalizują w wydarzeniach, które nagradzają doskonałość projektu, współzawodnictwo, sportową postawę i skuteczne partnerstwo między szkołami, firmami i społecznościami.

Więcej informacji na temat sponsorowania przez Digi-Key konkursu FIRST Robotics można znaleźć na stronie digikey.com/FIRST.

O autorze