Firma Digi-Key świętuje przecięcie wstęgi w rozbudowanym Centrum Dystrybucji Produktów

Firma Digi-Key Electronics świętowała przecięcie wstęgi w rozbudowanym Centrum Dystrybucji Produktów (PDCe). Zwiększa to powierzchnię jej siedziby do prawie 280 tysięcy metrów kwadratowych. Nowy obiekt pozwala firmie Digi-Key na kompletację, pakowanie i wysyłanie zamówień do klientów w ponad 180 krajach na całym świecie. Jest to prawie trzykrotnie większa liczba przesyłek niż poprzednia średnia 27 tysięcy dziennie.

W firmie Digi-Key uczczono otwarcie centrum oficjalnym przecięciem taśmy z rolki Digi-Reel oraz uroczystym przekazaniem pierwszych paczek każdemu z czterech partnerów spedycyjnych firmy: DHL, FedEx, UPS oraz USPS. Przemówienia wygłosili prezes firmy Digi-Key, Dave Doherty, lokalni urzędnicy oraz inni członkowie zarządu Digi-Key.

Budynek centrum PDCe został zaprojektowany przez firmę Widseth z Minnesoty, a rolę generalnego wykonawcy projektu pełniła firma McShane Construction. Firma KNAPP, lider w dziedzinie logistyki i automatyki magazynowej, współpracowała z Digi-Key w zakresie wewnętrznej automatyki i urządzeń operacyjnych.

Otwarcie obiektu następuje w czasie rekordowego wzrostu dla firmy Digi-Key, która zakończyła rok 2021 z najwyższą do tej pory stopą wzrostu na poziomie 65%. Natomiast rezerwacje na rok 2022 wzrosły o ponad 25% w stosunku do roku poprzedniego. Ten rok był również jednym z najlepszych pod względem liczby nowych dostawców, która zwiększyła się o 250 firm. Od czasu rozpoczęcia budowy w 2018 roku firma Digi-Key pozyskała 1500 dostawców i dodała 1,5 miliona produktów do katalogu.

Więcej informacji na temat firmy Digi-Key można znaleźć na stronie internetowej Digi-Key.

O autorze