Współpraca ST oraz trinamiX w celu rozwoju uwierzytelniania za pomocą rozpoznawania twarzy
STMicroelectronics nawiązał współpracę z firmą trinamiX, pionierem technologii biometrycznych. Efektem współpracy jest zestaw referencyjny do uwierzytelniania za pomocą rozpoznawania twarzy. Rozwiązanie może pracować zza ekranu OLED i ma poziom bezpieczeństwa niezbędny m.in. w uwierzytelnianiu płatności mobilnych.

Projekt referencyjny jest przeznaczony dla producentów OEM smartfonów i zawiera wszystkie niezbędne elementy układu. Są to m.in. oświetlenie, moduł kamery z czujnikiem obrazu o zwiększonej czułości w paśmie bliskiej podczerwieni (VD56G3), a także algorytmy przygotowane przez trinamiX. System oferuje bezkontaktową, szybką i niezawodną metodę uwierzytelniania zdolną do integracji w smartfonie i innych urządzeniach. Siła rozwiązania tkwi w zastosowaniu unikalnych technologii, która korzysta z analizy skóry do sprawdzenia czy kamera wykrywa żywego człowieka. Pozwala to odrzucić fałszywe obrazy, takie jak zdjęcia, realistyczne maski czy deepfake’i.
Więcej informacji na stronie www.st.com

Prestiżowy grant z programu Horyzont Europa! Badania nad fundamentami bezpiecznej AI na czterech kontynentach
Program SAFE zwiększa nasz potencjał obronny i przemysłowy
Sonda VIGIL do obserwacji niebezpiecznych aktywności Słońca będzie wyposażona w polskie wysięgniki 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)

