LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy mikrokontroler Microchip zgodny z architekturą AUTOSAR

Microchip wprowadził do oferty nowy mikrokontroler PIC32CM JH. To pierwszy układ z rdzeniem ARM Cortex-M0+, który jest zgodny z architekturą AUTOSAR, wbudowanym testem pamięci MBIST oraz bezpiecznym uruchamianiem.

AUTOSAR to otwarta architektura umożliwiająca niskopoziomową obsługę sprzętową, a jednocześnie utrzymywanie oryginalnego kodu aplikacji. Pozwala to na łatwiejszą migrację programów pomiędzy projektami. Do celów używania AUTOSAR Microchip udostępnia różne warstwy abstrakcji mikrokontrolera wg ASIL B (warstwy MCAL), co pozwala na udostepnienie interfejsów niskopoziomowych.

Aplikacje motoryzacyjne wymagają zarówno bezpieczeństwa funkcjonalnego, jak i ochrony cybernetycznej. Mikrokontroler PIC32CM JH można połączyć z układem Microchip TrustAnchor TA100 zapewniającym bezpieczeństwo w systemach automotive. Jest on zgodny z nowym standardem ISO/SAE 21434.

Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/en-us/products/microcontrollers-and-microprocessors/32-bit-mcus/pic32-32-bit-mcus/pic32cm-jh

Autor: Microchip