Firma Digi-Key rozbudowuje centrum dystrybucji produktów, aby bezustannie dostarczać najwyższej jakości usługi i produkty

Po pięciu latach planowania i budowy z dumą informujemy, że w sierpniu miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum dystrybucji produktów (PDCe) w Thief River Falls (Minnesota) z przecięciem wstęgi z oryginalnej rolki Digi-Reel. Nowe centrum dystrybucyjne PDCe firmy Digi-Key o powierzchni 204,4 tysięcy metrów kwadratowych jest jednym z 10 największych magazynów w Ameryce Północnej. Wraz z istniejącą siedzibą firmy Digi-Key liczy prawie 279 tysięcy metrów kwadratowych.

To ważny kamień milowy dla firmy Digi-Key oraz naszej społeczności, dostawców i klientów. Nowy obiekt pozwoli nam w dalszym ciągu spełniać najwyższe standardy obsługi klienta przez wiele kolejnych lat, umożliwiając kompletację, pakowanie i wysyłkę towarów w liczbie prawie trzykrotnie większej niż dotychczasowa średnia dzienna wynosząca 27 tysięcy paczek dla klientów w ponad 180 krajach na całym świecie. Rozwój dla nas jest niezwykle ekscytujący, jednak mamy ogromną nadzieję, że zwykły klient nie dostrzeże różnicy. Wszak takie zmiany powinny przebiegać z perspektywy klientów płynnie i zapewniać jeszcze lepszą obsługę.

Otwarcie obiektu następuje w okresie rekordowych wzrostów. W roku 2021 firma Digi-Key odnotowała największy w swojej historii wzrost, zwiększając sprzedaż o 65%. W roku 2022 natomiast liczba zamówień zwiększyła się o ponad 25% w porównaniu z rokiem poprzednim. Znacznie wzrosła też liczba nowych dostawców – w tym roku ich baza zwiększyła się o 250 podmiotów.

Automatyzacja w nowym centrum dystrybucji

Nowy obiekt jest prawie całkowicie zautomatyzowany. Jedynym zadaniem, które wykonuje się faktycznie ręcznie, jest fizyczna kompletacja części. Firma Digi-Key rozwinęła wiele autorskich systemów zapewniających, że nasi klienci zawsze otrzymają odpowiednią część w odpowiedniej ilości. Największym elementem naszego nowo zautomatyzowanego obiektu jest system do obsługi zamówień oraz odkładania i pobierania produktów (OSR) firmy KNAPP. Podaje on bezbłędnie odpowiednie części osobie odpowiedzialnej za kompletację, redukując jej zaangażowanie i zapewniając jej ergonomiczne środowisko pracy. Tak wysoki poziom automatyzacji zwiększa wydajność kompletacji nawet o 35% i poprawia jakość oraz wydajność pakowania.

Centrum dystrybucji PDCe posiada dwa podstawowe systemy sortowania, zapewniające redundancję w przypadku awarii i umożliwiające rozwój w przyszłości. Przy planowaniu i projektowaniu nowego budynku najważniejsze było stworzenie środowiska sprzyjającego pracy zespołowej przy jednoczesnym uwzględnieniu skalowania i rozwoju. W nowym obiekcie znajduje się zautomatyzowany przenośnik taśmowy o długości ponad 43 kilometrów. Natomiast przeciętne zamówienie będzie pokonywać wewnątrz budynku drogę ponad 975 metrów.

Podczas planowania i budowy obiektu wzięto również pod uwagę kwestie zrównoważonego rozwoju. Biała membrana dachu odbija ciepło słońca, aktywowane czujnikami światła oświetlenie LED minimalizuje zużycie energii elektrycznej, a specjalnie zaprojektowany system przenośnikowy optymalizuje pobór mocy i wydajność.

Dziękujemy naszym klientom, dostawcom, a także firmom kurierskim za wsparcie dla rozwoju i rozbudowy firmy Digi-Key. Nie bylibyśmy w stanie tego zrobić bez Was i mamy nadzieję nadal być siłą napędową innowacji na całym świecie, niezmiennie świadcząc usługi i oferując wsparcie na najwyższym poziomie, który zdobył Wasze zaufanie na przestrzeni ostatnich 50 lat. Liczymy na kolejne 50 lat udanej współpracy!

O autorze