[ZAKOŃCZONA] Wygraj zestaw ewaluacyjny Microchip AVR-IoT Cellular Mini

Portal Mikrokontroler.pl oraz firma Microchip zapraszają do wzięcia udziału w loterii, w której nagrodą główną jest zestaw ewaluacyjny Microchip AVR-IoT Cellular Mini (EV70N78A). Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy na zniżkę 15% oraz bezpłatną wysyłkę tegoż zestawu.

Zestaw Microchip AVR-IoT Cellural Mini jest oparty o 8-bitowy mikrokontroler AVR128DB48. Jest to kompletne rozwiązanie umożliwiające rozpoczęcie projektowania zdalnych czujników i aktuatorów korzystających z sieci IoT 5G Narrowband. Microchip AVR-IoT Cellural Mini to niewielka płytka umożliwiająca połączenie urządzenia IoT z istniejącą siecią 5G. Jest to kluczowe w urządzeniach, które pracują w ruchu lub też są zainstalowane w trudno dostępnych miejscach, gdzie na dodatek nie ma łączności LoRa lub też innych sieci LPWAN.

Nowoczesny mikrokontroler AVR128DB48 zapewnia dużą elastyczność oraz prostotę programowania, a wbudowany układ kryptograficzny ATECC608 umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa systemu. Układ ten można łatwo konfigurować w taki sposób, by zapewnić współpracę z najpopularniejszymi usługami chmurowymi. Służy do tego narzędzie Microchip IoT Provisioning Tool.

Zestaw ma wgrane oprogramowaniem służące do wysyłania danych z wbudowanych czujników światła i temperatury do usług chmurowych. Dane są do odczytu na portalu sandbox firmy Microchip. Ten portal umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym danych wysyłanych z układu zdalnego.

Funkcjonalność zestawu pokrywa wymagania aplikacji z różnych branż, na przykład rolnictwa, przemysłu, branży energetycznej, a także rozmaitych aplikacji konsumenckich, w tym systemów alarmowych, automatyki budynkowej oraz systemów monitoringu.

Aby jeszcze bardziej uprościć łączność zestawu z siecią, Microchip podjął współpracę z firmą Sequans. Pozwoliło to umieścić na płytce układ radiowy Monarch 2 GM02S. Kolejna współpraca, tym razem z Truphone, pozwoliła dodać do zestawu kartę SIM, zapewniającą łączność z sieciami komórkowymi na całym świecie.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziesz na stronie: https://www.microchip.com/en-us/development-tool/EV70N78A

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 października 2022 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 29 listopada 2022.
  5. Firma Microchip wyśle nagrodę do laureata po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród, a także przepisów podatkowych.

O autorze