Farnell poszerza ofertę produktów do konserwacji predykcyjnej

Farnell poszerzył swoje portfolio produktów stosowanych w konserwacji predykcyjnej. Pomoże to klientom z branży produkcyjnej znajdować najlepsze rozwiązania.

Farnell posiada teraz w swoich magazynach szeroki wybór komponentów przemysłowych, które pozwalają na monitorowanie urządzeń mocy, napędów i silników. Pozwoli to informować o zwiększonym ryzyku usterek systemów automatyki w zakładach przemysłowych. Farnell dostarcza także materiały techniczne, co pomaga klientom być na bieżąco ze stale zmieniającymi się technologiami z zakresu serwisowania i konserwacji.

Wśród najnowszych produktów w ofercie Farnell znalazły się:

  • Seria ekranów HMI z interfejsem dotykowym Siemens SIMATIC. Została zaprojektowana do pracy z wydajnymi aplikacjami wizualizacji działania zakładu na poziomie maszyn. Cechuje się wysoką wydajnością, funkcjonalnością i licznymi, wbudowanymi interfejsami, co pozwala uzyskać największą wygodę w zaawansowanych aplikacjach.
  • Indukcyjne czujniki zbliżeniowe serii OsiSense XS firmy Schneider Electric. Wpływają pozytywnie na wydajność pracy maszyn i pozwalają zmniejszyć rozmiary urządzeń, w których są instalowane. Zapewniają przy tym szerszy zakres regulacji. Pomagają zwiększyć zyski z tworzonych rozwiązań.
  • Sterowniki poziomu płynów, produkowane przez firmę Omron. Zaprojektowane by wykrywać poziomy płynów. Używana przez nie metoda działania pozwala na stosowanie ich z szeregiem płynów przewodzących prąd. Są wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach przemysłowych, a tym w przemyśle metalurgicznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i półprzewodnikowym.

Farnell zapewnia także materiały techniczne, dzięki którym producenci są na czasie z najnowszymi i najlepszymi praktykami z zakresu konserwacji predykcyjnej. Wśród poradników znaleźć można: dokumentację na temat predykcyjnej konserwacji z użyciem rozwiązań Przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT), a także nowy elektroniczny dziennik na temat automatyki przemysłowej – all the power & control. Warto wspomnieć też o dostępności nagrania z webinarium na temat konserwacji predykcyjnej i IIoT.

Klienci firmy Farnell mogą zapoznać się z nową ofertą produktów klikając w link: https://pl.farnell.com/industrial-automation-control#smart-maintenance-repairs.

O autorze