LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Najnowsze układy scalone do zarządzania mocą firmy Nordic Semiconductor w ofercie Farnell

Farnell rozpoczął dostawy najnowszych układów zarządzania zasilaniem marki Nordic Semiconductor – modelu nPM1100. Nowy produkt cechuje się lepszym stosunkiem wydajności do rozmiaru niż jakiekolwiek inne rozwiązanie tego typu dostępne na rynku. Powierzchnia, którą zajmuje na płytce wynosi zaledwie 23 mm2. Tak mały rozmiar to idealne rozwiązanie dla aplikacji o silnie ograniczonych wymiarach, jak np. systemy ładowania akumulatorów czy dostarczania mocy w urządzeniach przenośnych oraz w zaawansowanych, bezprzewodowych produktach noszonych i podłączonych do sieci urządzeń medycznych.

Układ nPM1100 to wysoce wydajny, konfigurowalny układ zarządzania zasilaniem z dwutrybowym regulatorem buck i zintegrowaną ładowarką akumulatorów. Układ zaprojektowano jako komponent uzupełniający do układów SoC nRF52 i nRF53. Zapewnia niezawodne dostarczanie mocy i stabilną pracę przy maksymalnym wydłużeniu żywotności akumulatora poprzez wysoką wydajność i niskie prądy spoczynkowe. Sam nPM1100 może też być stosowany niezależnie, jako uniwersalny układ scalony do zarządzania zasilaniem.

Kluczowe cechy układu PMIC nPM1100 obejmują:

  • Połączenie ładowania akumulatora poprzez USB z zasilaniem, a także nieduża, kompaktowa implementacja PCB z elementami pasywnymi. Zapewnia sprawność konwersji mocy do 92%.
  • Zintegrowane obwody ładowania akumulatora zaprojektowane do ładowania ogniw litowo-jonowych i litowo-polimerowych z napięciem wyjściowym do wyboru z poziomów 4,1 V i 4,2 V, a więc zgodnie z wymaganiami ogniw o napięciu nominalnym 3,6 V i 3,7 V.
  • Automatyczny wybór trzech trybów ładowania: w pełni automatyczny, stałoprądowy i stałonapięciowy.
  • Zdolność do ładowania akumulatorów przez gniazdo USB z automatycznym wykryciem portu.
  • 100-procentowa możliwość konfiguracji portów bez konieczności stosowania oprogramowania.
  • Wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu akumulatora aplikacji opartych o SoC serii nRF52 lub nRF53.
  • Zapewnia wystarczającą wydajność prądową do zasilania układu SoC oraz wszelkich dodatkowych obwodów.

Układ nPM1100 firmy Nordic Semiconductor jest już dostępny z szybką dostawą w sklepie Farnell w regionie EMEA.