Nowe mikrokontrolery Infineon PSoC 4100S Max z obsługą najnowszej generacji CAPSENSE
Infineon Technologies wprowadził do oferty najnowsze mikrokontrolery z serii PSoC 4100S Max. Układy zawierają rozszerzoną pamięć Flash oraz wyjścia GPIO przeznaczone dla nowoczesnych interfejsów opartych o czujniki dotykowe CAPSENSE piątej generacji. Procesory są przeznaczone do aplikacji sterowania przemysłowego, motoryzacyjnych interfejsów HMI, automatyce domowej oraz urządzeniach gospodarstwa domowego.

Mikrokontrolery PSoC 4100S Max zawierają pamięć Flash o pojemności do 384 KB (najwięcej w rodzinie PSoC 4), do 84 wyprowadzeń GPIO, interfejs CAN-FD, szybki i dalekosiężny interfejs przewodowy, a także I2S służący do przysłania danych audio. Wśród nowych funkcji znajdziemy także dwa bloki CAPSENSE piątej generacji, co pozwala na utworzenie interfejsu HMI lub czujników pojemnościowym. Mikrokontroler zawiera także akcelerator kryptograficzny, który pozwala podnieść bezpieczeństwo rozwiązań opartych o PSoC.
Układy są zgodne z najnowszym pakietem rozwojowym firmy Infineon, a więc ModusToolbox 3.0. Pakiet znacząco usprawnia projektowanie z użyciem mikrokontrolerów PSoC, a także innych układów z oferty Infineon.
Więcej informacji na stronie www.infineon.com/PSoC4100smax

Grupa Volkswagen i firma Elli wprowadzają ofertę Vehicle-to-Grid na rynek masowy
PB Technik zrealizował pierwszą w Europie instalację systemu Scienscope Xspection 6600
Energa-Operator zakończył strategiczne inwestycje w Wielkopolsce ze wsparciem KPO 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

