[LOTERIA ZAKOŃCZONA] Wygraj zestaw rozwojowy Microchip PIC32MM Curiosity

Portal Mikrokontroler.pl oraz firma Microchip zachęcają do wzięcia udziału w loterii, w której nagrodą główną jest zestaw rozwojowy Curiosity z mikrokontrolerem PIC32MM. Ponadto każdy uczestnik otrzyma kupon na 15% zniżki oraz darmową wysyłkę tego zestawu.

Zestaw PIC32MM Curiosity Development Board (DM320101) zawiera wyjątkowo energooszczędny (eXtreme Low Power, XLP) mikrokontroler PIC32MM z budżetowej serii „GPL” (PIC32MM0064GPL036). Płytka cechuje się prostotą i łatwością użycia, co pozwala na szybkie tworzenie prototypów opartych o PIC32MM. Moduł zawiera także wbudowany programator/debuger, który bez problemu współpracuje z oprogramowaniem Microchip MPLAB X IDE oraz MPLAB Code Configurator.

Sam mikrokontroler zawiera zestaw tzw. peryferiów niezależnych do rdzenia, które mają za zadanie odciążyć rdzeń CPU. Są to m.in. konfigurowalne komórki logiczne (CLC) oraz wielofunkcyjne i wielowyjściowe moduły MCCP, które upraszczają obsługę silników BLDC. Układy osiągają 79 punktów CoreMark przy 25 MHz i obsługują kompaktowe instrukcje microMIPS, rdzeń microAptiv oraz specjalny zestaw rejestrów do przełączania kontekstu przerwań (tzw. shadow registers). Architektura microMIPS ISA łączy w sobie instrukcje 16- i 32-bitowe, co pozwala uzyskać kod o małym rozmiarze.

Mikrokontrolery PCI32MM są idealne do aplikacji zasilanych bateryjnie, przenośnych urządzeń medycznych oraz zdalnych sensorów IoT.

Płytka zawiera także szeroki zakres interfejsów, w tym przyciski, diody LED, potencjometr, a także złącze MikroElektronika mikroBUS co pozwala podłączyć jedno z wielu dostępnych w tym standardzie rozszerzeń. Dodatkowo na płytce można zainstalować moduł Bluetooth LE w układzie jak BM71.

Więcej informacji na stronie zestawu znajdziesz na stronie https://www.microchip.com/en-us/development-tool/DM320101

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 listopada 2022 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 4 stycznia 2023.
  5. Firma Microchip wyśle nagrodę do laureata po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród, a także przepisów podatkowych.

O autorze