LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Nowy model LTE Cat. 1 bis firmy Quectel dla aplikacji IoT

Quectel wprowadził do oferty nowy moduł bezprzewodowy LTE Cat. 1 bis EG800Q-EU. Moduł ma kompaktową formę obudowy LGA i oferuje dużą elastyczność w projektach IoT umożliwiając nowe zastosowania układów.

Moduł oparto o modem Qualcomm QCX216 LTE IoT. EG800Q-EU to jedyny moduł pokrywający pasma LTE FDD B1/3/5/7/8/20/28 dostępny na rynku europejskim, bliskowschodnim, afrykańskim, australijskim, nowozelandzkim i izraelskim. Oferuje prędkość pobierania do 10 Mbps i zwiększa czas pracy na jednej baterii. Pozwala na pracę z jedną anteną, co daje kompromis pomiędzy kosztem a wydajnością. Jest to wygodne w projektach wymagających małych rozmiarów i kosztów urządzenia końcowego.

Moduł EG800Q-EU obsługuje szeroki zakres protokołów internetowych oraz interfejsów, w tym USB 2.0, UART, I2C, PCM i USIM. Współpracuje też z funkcją DFOTA, która zapewnia możliwość automatycznej aktualizacji firmware oraz lokalizowania za pomocą Wi-Fi w sytuacji, gdy niedostępny jest sygnał GPS (na przykład wewnątrz budynku).

Dostępne są już sample inżynierskie produktu.

Więcej informacji na stronie https://www.quectel.com/product/lte-eg800q-eu

Autor: Quectel
Tagi: IoT, LTE, Quectel