[WEBINARIUM] Prowadzenie ścieżek High-Speed z użyciem funkcjonalności xSignal

Computer Controls zaprasza na webinarium, podczas którego przedstawione zostaną wymagania, konfiguracja i sposób użycia narzędzia xSignal bezpośrednio w programie Altium Designer. Webinarium odbędzie się 31 stycznia 2023 roku w godzinach 11.00 – 12.00.

Poprawne prowadzenie ścieżek sygnałów High-Speed wymaga w wielu wypadkach dopasowania długości ścieżek, aby czas propagacji był dla wymaganych sygnałów jednakowy. Altium Designer zawiera zaawansowane narzędzia pozwalające na wyrównanie ścieżek tak pod względem ich długości, jak i czasu propagacji. Dla ścieżek prowadzonych od jednego wyjścia do jednego wejścia, obliczanie i porównywanie długości jest prostym procesem. Sprawa komplikuje się, gdy ścieżka rozdziela się, na przykład przy łączeniu pamięci DDR, lub też zawiera elementy szeregowe, na przykład rezystory dopasowania impedancji falowej. W takich przypadkach nieocenione okazuje się narzędzie xSignal, pozwalające na definiowanie ścieżek sygnałów pomiędzy dwoma wyprowadzeniami, które następnie wykorzystuje się w procesie dopasowania długości czy czasu propagacji.

Webinar jest dla wszystkich, a przede wszystkim dla inżynierów i projektantów systemów elektronicznych, szefów działów projektowych, studentów elektroniki i pracowników naukowych. Spotkanie poprowadzi Adam Adamcewicz, ekspert oraz wieloletni praktyk programu Altium Designer.

Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie Computer Controls

O autorze