Nowe złącza EDAC Clipzin dla Raspberry Pi Pico już dostępne wyłącznie w Farnell

Farnell wprowadza do oferty nową, innowacyjną serię złączy Clipzin™. Te złącza są produkowane przez EDAC i zaprojektowane przez OpenLX SP Ltd. Są przeznaczone przede wszystkim dla Raspberry Pi Pico i Pico W, a także modułów Arduino Connect, jednak w przyszłości będą dostępne kolejne opcje.

Clipzin opracowano jako złącze krawędziowe dla rozwiązań IoT. Ułatwia produkcję i modularyzację, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi poprzez promowanie łatwej modernizacji oraz możliwości ponownego wykorzystania. Umożliwia klientom tworzenie jednego projektu, który może być elastycznie dostosowywany, a także oferuje warianty, co skraca czas projektowania i ogranicza konieczność przechowywania wielu wersji.

Clipzin umożliwia szybkie podłączanie i odłączanie czujników, modułów komunikacyjnych oraz obliczeniowych, takich jak Raspberry Pi Pico. Zacisk zaprojektowany z myślą o prototypach dla produkcji zapewnia, że moduły nie będą się rozłączać po montażu lub w trakcie eksploatacji. Pozwala też na łatwą wymianę płytek drukowanych w razie potrzeby. Wszystko to sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla twórców oraz do zastosowań stawiających wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa w produkcji.

Przed wprowadzeniem Clipzin moduły takie jak Pico W wymagały od użytkowników lutowania złącza przelotowego do płytki drukowanej. Clipzin wymaga jedynie zamontowania złącza powierzchniowego na jednej płytce drukowanej, co znacznie poprawia wydajność produkcji.

Kluczowe zalety złączy EDAC Clipzin™ obejmują:

  • Wersja 20-stykowa jest już dostępna, natomiast wersje 6-, 8- i 17-stykowe będą dostępne wkrótce
  • Możliwość półtrwałego montażu jednej płytki drukowanej do drugiej
  • Szybki montaż bez użycia narzędzi z pozytywnym, potwierdzającym „kliknięciem”
  • Nadaje się do lutowania powierzchniowego, co znacznie zwiększa wydajność produkcji
  • Wymaga montażu złącza tylko po jednej stronie każdej płytki drukowanej
  • Pozłacanie zapewniające niezawodność

Nowe złącza Clipzin na płytkę drukowaną od EDAC i OpenLX SP Ltd. są już dostępne w asortymencie Farnell.

O autorze