Schneider Electric 12. raz z rzędu w rankingu stu najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Schneider Electric dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.

Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spólek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.

Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & Poor’s, CDP i Moody’s ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi’s Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.

Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.

Więcej informacji na stronie https://www.se.com/pl/pl/

O autorze