Nowe pakiety PXI od NI już dostępne w ofercie Farnell

Farnell dostarcza już nowe pakiety PXI do testów i pomiarów od NI. Wszystkie pakiety zawierają przyrząd pomiarowy PXI w 5-gniazdowym systemie, który jest sterowany przez port Thunderbolt USB-C. Czyni je to idealnym i opłacalnym sposobem na zautomatyzowanie pomiarów i testów za pomocą PXI. Bezpośrednie połączenie z laptopem eliminuje dodatkowe koszty kontrolera na płytce. Każdy pakiet zawiera jedno urządzenie, a cztery pozostałe gniazda umożliwiają dodawanie przyrządów w miarę rozwoju potrzeb badawczych.

Od ponad 40 lat NI opracowuje systemy kontrolno-pomiarowe, które pomagają inżynierom stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Rozszerzenia PCI PXI (eXtensions for Instrumentation) są standardem przemysłowym. Można ich używać do budowy systemów pomiarowych do testów walidacyjnych i produkcyjnych. Łącząc — bez uszczerbku dla wydajności — wiele przyrządów w indywidualnych obudowach w jeden, niewielki system, oprogramowanie oferuje skalowalność i elastyczność. Pozwala to użytkownikom na dostosowanie pomiarów do potrzeb oraz uproszczenie opracowywania testów.

Środowisko programowe NI dla PXI obejmuje LabVIEW i TestStand. Umożliwia ono inżynierom łatwe dostosowanie procedur testowych oraz akwizycji danych, analizy i raportowania do konkretnych potrzeb. Zalety oprogramowania platformy sprawiły, że jest ona stosowana w wielu branżach, jak motoryzacja, lotnictwo, elektronika, półprzewodniki, nauki przyrodnicze i inne.

Architektura platformy umożliwia użytkownikom łatwe dodawanie i usuwanie modułów w celu spełnienia specyficznych wymagań testowych. Pakiety PXI są oparte na wspólnych aplikacjach i skonfigurowane tak, aby użytkownik mógł je dostosować do swoich potrzeb poprzez dodanie modułów spełniających jego wymagania. Portfolio obejmuje oscyloskopy, źródłowe jednostki pomiarowe, mierniki LCR, generatory przebiegów, multimetry cyfrowe oraz inne, które mogą zastąpić tradycyjne przyrządy zamknięte w indywidualnych obudowach i z którymi można zintegrować przełączniki PXI w różnych topologiach.

Nowe zestawy PXI do testów i pomiarów od NI są już dostępne z magazynu Farnell w regionie EMEA.

O autorze