Nowy mikrofon MEMS Infineon przystosowany do aplikacji automotive

Infineon wprowadził na rynek nowy mikrofon MEMS przeznaczony dla systemów automotive. Układ IM68A130A oferuje płaską odpowiedź częstotliwościową, stabilną charakterystykę fazową, a także niską dolną częstotliwość odcięcia (10 Hz).

Nowy produkt posiada interfejs analogowy. Cechuje się wysokim stosunkiem sygnał-szum rzędu 68 dB, a także wysokim punktem przeciążenia (130 dBSPL), co oznacza, że układ bez problemu przetwarza nawet bardzo głośne dźwięki. To wszystko składa się na wspaniałe możliwości obsługi mowy i uprawnia do użycia w niemal każdym systemie audio. Ponadto element może się sprawdzić w systemach formowania wiązki i aktywnej redukcji hałasu (ANC), gdzie mikrofony zbierają odgłosy otoczenia w pomieszczeniu. Następnie głośniki odtwarzają te dźwięki odwrócone w fazie, co pozwala całkowicie wyciszyć otoczenie.

Mikrofon XENSIV MEMS jest zgodny ze standardem AEC-Q103-003, a więc spełniają wymagania branży motoryzacyjnej. Oznacza to znaczne zmniejszenie ryzyka problemów podczas działania systemu oraz ułatwienie spełniania wymagań branżowych. Produkt będzie dostępny co najmniej przez okres typowego użytkowania samochodu. Mikrofon ma także poszerzony zakres temperatur pracy do +105°C, co pozwala zastosować go w rozmaitych aplikacjach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Więcej informacji na stronie https://www.infineon.com/cms/en/product/sensor/mems-microphones/mems-microphones-for-automotive/im68a130a/?redirId=256667

O autorze