Farnell we współpracy z Eaton oferuje zaawansowane rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Farnell rozszerzył asortyment produktów firmy Eaton z dziedziny automatyki, bezpieczeństwa, aplikacji silnikowych, zarządzania energią i energetyki. Dzięki koncentracji Farnell na automatyce przemysłowej najnowocześniejsze produkty Eaton są łatwo dostępne dla inżynierów, co pozwala podnieść wydajność i zwiększyć efektywność.

Eaton jest liderem w przekształcaniu przemysłu wytwórczego dzięki technologiom Przemysłu 4.0. Ich zaawansowane produkty na potrzeby automatyzacji, analityki i sztucznej inteligencji umożliwiają inżynierom usprawnianie operacji fabrycznych w zakresie szybkości oraz precyzji.

Popularne produkty Eaton dostępne teraz w Farnell obejmują:

Serię programowalnych przekaźników sterujących easyE4 zapewniających dużą liczbę wejść/wyjść w połączeniu z szerokim zakresem napięcia roboczego. Seria easyE4 idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych i sterowania budynkami, a funkcje przerwań oraz wydajne procesory umożliwiają szybszy czas reakcji podczas pracy.

Wspierające i intuicyjne oprogramowanie easySoft jest standardowo wyposażone w cztery języki programowania: LD, EDP, FBD i ST oraz zintegrowany serwer sieciowy. Interfejs Ethernet i wyświetlacz easyE4 współpracują z urządzeniami mobilnymi i interfejsem HMI, a dotykowy wyświetlacz HMI z serii XV-102 może być wykorzystywany do wizualizacji. W razie potrzeby zdalny wyświetlacz dotykowy easyE4 może być używany jako rozwiązanie typu Plug-and-Play.

Wciskane wyłączniki ochronne i styczniki z serii PKZ i DIL oferują szybszy i bardziej opłacalny montaż, dzięki integracji połączeń śrubowych i wciskanych w jednym urządzeniu. Umożliwia to łatwe włączenie nowych urządzeń do starszych projektów paneli sterowania. Połączenia wciskane mogą skrócić czas montażu dwukrotnie, nawet w porównaniu z zaciskami sprężynowymi. Technologia połączeń wciskanych zmniejsza nakład pracy związany z okablowaniem, poprawia jakość, zapewnia łatwą integrację i jest przyszłościowa.

Firma Eaton niedawno podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat optymalizacji procesów poprzez innowacyjne projektowanie i analizę dużych zbiorów danych, publikując je w podcaście przygotowanym z Farnell. Omówiono w nim sposoby przewidywania potrzeb, podejmowania lepszych decyzji i tworzenia nowych norm wydajności. Dostęp do odcinka można uzyskać na naszej witrynie internetowej lub za pośrednictwem głównych dostawców podcastów, takich jak Spotify i Apple Podcasts.

Rozszerzona oferta produktów automatyki przemysłowej Eaton jest dostępna w magazynach Farnell

O autorze