Nowy magnetometr Bosch BMM350 w ofercie Mouser Electronics

Mouser Electronics wprowadził do oferty nowy 3-osiowy magnetometr BMM350 firmy Bosch. Układ cechuje się wysoką jakością, niewielkimi rozmiarami oraz niskim poborem prądu. Jest przeznaczony do aplikacji konsumenckich, takich jak AR/VR, nawigacja wewnątrz budynków, wykrywanie ustawienia głowy, robotyka i inne.

Magnetometr Bosch BMM350 wykorzystuje technologię magnetooporu tunelowego wraz z funkcjami ochrony przed zewnętrznymi polami magnetycznymi. W aplikacjach AR/VR można wykorzystać funkcję precyzyjnego pomiaru ruchu i ustawienia głowy. Dzięki sygnałom przerwania i rejestrom sygnalizującym gotowość do wysyłania danych, urządzenie jest w stanie szybciej dostarczać dane do systemu.

BMM350 jest w stanie mierzyć pole magnetyczne w trzech osiach, w zakresie ±2000 µT. W trybie energooszczędnym pobór prądu wynosi jedynie 200 µA przy pomiarach z częstotliwością 100 Hz. Z kolei poziom szumu wynosi ok. 190 nTrms dla osi x,y oraz 450 nTrms w osi z.

Moduł jest dostępny w 9-pinowej obudowie WLCSP. Wymiary obudowy wynoszą 1,28 x 1,28 mm, a wysokość 0,5 mm. Więcej informacji na stronie: https://www.mouser.pl/new/bosch/bosch-bmm350-magnetometer/

O autorze