Zestaw z modemem LTE Cat 1 i GNSS Digi XBee dostępny w ofercie Mouser Electronics

Mouser Electronics wprowadził do oferty zestaw rozwojowy Digi XBee 3 Global GNSS LTE CAT1 Development Kit. Zestaw zawiera modem XBee 3 Global LTE Cat 1, który umożliwia szybką implementację komunikacji LTE bez konieczności przechodzenia całego procesu certyfikacji.

Zestaw umożliwia tworzenie prototypów usług komórkowych z wykorzystaniem wbudowanych wzorców. Dzięki takim narzędziom, jak ramki i komendy AT Digi XBee API, język MicroPython, czy konfigurator XCTU, użytkownik jest w stanie łatwo skonfigurować i zacząć korzystać z modemu, bez konieczności pisania nadmiernej ilości kodu. Modem zapewnia także możliwości przełączania się pomiędzy różnymi pasmami częstotliwościowymi oraz protokołami bezprzewodowymi.

Modemy sprawdzą się w aplikacjach IoT, które mają niewielkie potrzeby w zakresie transferu danych (poniżej 25 MB/miesiąc).

Więcej informacji na temat zestawu na stronie https://eu.mouser.com/new/digi-international/digi-xbee-3-lte-cat-1-dev-kit/

Więcej informacji na temat modemu na stronie https://eu.mouser.com/new/digi-international/digi-xbee-3-global-gnss-modems/

O autorze