DigiKey prezentuje trzeci sezon serii filmów „City Digital”

Firma DigiKey udostępniła pełny trzeci sezon swojej serii filmów „City Digital”, przedstawiającej ewolucję i przyszłość Internetu rzeczy (IoT) w branży motoryzacyjnej.

Trzyodcinkowa seria, sponsorowana przez firmę Analog Devices zagłębia się w przyszłość technologii motoryzacyjnej i nie tylko, badając, w jaki sposób elektryfikacja, pojazdy autonomiczne i połączony ekosystem motoryzacyjny zmieniają koncepcje dotyczące przyszłości dojazdów do pracy.

„W ciągu ostatniej dekady nastąpiło zacieśnienie współzależności pomiędzy Internetem rzeczy (IoT) i motoryzacją, a co roku w pojazdach pojawia się coraz więcej funkcji elektronicznych, takich jak łączność mobilna, systemy monitorowania środowiska jazdy i radary”, stwierdziła Kelsie McMillin, kierownik ds. marketingu partnerskiego i Internetu rzeczy (IoT) w DigiKey. „Dzięki współpracy z firmami takimi jak Analog Devices możemy dostarczać inżynierom i projektantom produkty oraz narzędzia, których potrzebują, aby przyspieszyć rozwój branży motoryzacyjnej”.

„Prawdopodobnie w całym swoim życiu człowiek nie kupi nic, co będzie tak naszpikowane technologią, jak samochód”, podkreśla Yasmine King, wiceprezes grupy ds. środowiska użytkownika w kabinie samochodowej w Analog Devices. „Wkładamy wiele wysiłku w rozważania dotyczące przyszłych innowacji w zakresie badań i rozwoju, dążąc do rozwiązania najtrudniejszych problemów branży motoryzacyjnej, w tym przyspieszenia rozwoju prowadzenia autonomicznego oraz konwergencji sieci energetycznej i zelektryfikowanej mobilności”.

Pierwszy z trzech filmów z tej serii, „Evolution in Mobility”, przedstawia historię przemysłu motoryzacyjnego, pokazując postęp na przestrzeni ostatnich kilku dekad oraz kierunek zmian i innowacji technologicznych.

Drugi film, „Powering the Road Ahead”, analizuje rosnące zapotrzebowanie na stacje ładowania w dzisiejszych miastach inteligentnych. Trzeci i ostatni film, „Creating a Sustainable Driving Experience” pokazuje, w jaki sposób miasta przyszłości będą współpracować z producentami samochodów, aby wspierać zrównoważoną produkcję, magazynowanie energii i łączność nowej generacji.

O autorze