LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Cyfrowe bliźniaki od Schneider Electric przyspieszają dekarbonizację w energetyce i wodociągach

Schneider Electric ogłosił ulepszenia dla zyskującej na popularności technologii cyfrowych bliźniaków (ang. digital twins) dla przedsiębiorstw energetycznych i wodociągowych, EcoStruxure™ Water Cycle Advisor – District Energy (dawniej „Termis”) oraz EcoStruxure™ Water Cycle Advisor – Water Simulation (dawniej „Aquis”). Najnowsze poprawki oprogramowania w wersji 8.2 zapewniają ogromne korzyści użytkownikom, którzy chcą zmaksymalizować swoje możliwości cyfrowe, aby zapewnić wydajność, jakość i wgląd w cykle życia sieci energetycznej i wodociągowej.

Dzięki zaawansowanym funkcjom analizy danych i nowym formułom (wraz z szeregiem ulepszeń użyteczności) technologie District Energy i Water Simulation zapewniają przedsiębiorstwom użyteczności publicznej maksymalną wydajność przy jednoczesnym wspieraniu procesów dekarbonizacji, zmniejszaniu strat wody i ciepła oraz optymalizacji działania sieci – zgodnie z deklaracjami firmy związanymi z rozwijaniem technologii na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Cyfrowa transformacja wody, ścieków i sieci ciepłowniczych

Zakłady wodociągowe i energetyczne, przechodzące przez proces digitalizacji w celu zapewnienia wydajności i jakości, polegają na ogromnych ilościach danych. Aby wesprzeć transformację cyfrową nowej generacji, zarówno District Energy, jak i Water Simulation zapewniają wyjątkowo zoptymalizowaną wydajność zarządzania informacjami.

Najnowsza wersja technologii polega na wykorzystujących obliczenia równoległe, asynchronicznych procesach wstawiania danych do bazy. Działania te zapewniają szybsze dostarczanie informacji do analizy. Również nowe wykorzystywane do analizy algorytmy znacznie przyspieszają przetwarzanie danych i zapewniają wydajne ponowne przetwarzanie danych historycznych.

Najnowsze aktualizacje zapewniają nie tylko większą szybkość i wydajność zarządzania dużymi zbiorami danych, ale też wyższy komfort użytkowania, aby ułatwić obsługę niezależnie od wielkości zbioru. Na przykład import dziesiątek tysięcy tagów w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji sieci online można wykonać w zaledwie kilka sekund. Te same ulepszenia wydajności są widoczne w funkcjach krokowych, przetwarzaniu i utylizacji, skracając czas obliczeń z godzin do sekund.

Użytkownicy mogą ponadto skorzystać z ulepszonej funkcji eksportu plików CSV. Wykorzystując w pełni dane i obliczenia udostępniane przez technologie District Energy i Water Simulation, można eksportować wszystkie informacje dotyczące dowolnego obiektu w modelu dla danej symulacji lub jej fragmentu za pośrednictwem plików CSV.

Szyte na miarę, przyszłościowe formuły

Użytkownicy Water Simulation i District Energy mogą również skorzystać z nowego edytora formuł, Neptune. Oprócz optymalizacji istniejących funkcji programistycznych można teraz z pomocą Roslyn tworzyć niestandardowe kluczowe wskaźniki wydajności przy użyciu jednego z najpopularniejszych języków programowania na świecie – C#.

Ponad 250 klientów Schneider Electric na całym świecie korzysta z narzędzi District Energy i Water Simulation. Wielu z nich, takich jak VCS Denmark, Kalundborg Forsyning czy Olgod Water, skorzysta z usprawnień oferowanych przez ich nową wersję.

Firma Schneider Electric stale inwestuje w rozwój technologii cyfrowych bliźniaków dla przedsiębiorstw wodociągowych, kanalizacyjnych i energetycznych. Kolejne wersje ofert będą obejmować moduły sztucznej inteligencji do analiz predykcyjnych oraz ulepszone doświadczenie użytkownika i wydajność. Zapewnią też integrację z systemami innych firm oraz zestaw nowych funkcji, które będą prowadzić klientów w kierunku przemysłu przyszłości