[POZNAŃ I KRAKÓW] Warsztaty z zakresu układów SoC STM32WBA

Firma STMicroelectronics organizuje w Europie warsztaty dotyczące układów STM32WBA.

STM32WBA to tegoroczna nowość w ofercie STM32 i jednocześnie rozszerzenie oferty koncentrującej się na komunikacji bezprzewodowej. STM32WBA to układy typu SoC (System on Chip), łączące mikrokontroler (rdzeń Cortex-M33, funkcje low-power, 1 MB pamięci Flash, 128 kB pamięci SRAM, typowe peryferia komunikacyjne, analogowe i timery), a także układ komunikacji radiowej (pasmo 2,4GHz, moc nadawania +10 dBm, BLE 5.3).

Dla układów dostępny jest popularny ekosystem narzędzi STM32Cube (graficzny konfigurator i generator kodu STM32CubeMX, środowisko programistyczne STM32CubeIDE, pakiet bibliotek i przykładów STM32CubeWBA). Dzięki temu osoby znające platformę STM32 będą w stanie łatwo rozpocząć pracę z tymi układami, nawet bez wcześniejszego doświadczenia z technologiami RF i stosem BLE.

Warsztaty są całodniowe i w ramach każdej sesji przewidziano część teoretyczną (przedstawienie rodziny STM32WBA, kwestie komunikacji bezprzewodowej i stosu BLE, procesu certyfikacji), jak też część praktyczną (praca z płytką Nucleo oraz ekosystemem Cube w celu stworzenia od podstaw prostej aplikacji korzystającej z BLE do komunikacji z aplikacją działającą na smartfonie).

W Polsce to wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach: w Poznaniu (14 listopada) oraz w Krakowie (16 listopada).

Więcej informacji oraz formularz do rejestracji można znaleźć na stronie https://content.st.com/stm32wba-workshop.html

O autorze