Volta Trucks ogłasza upadłość

Szwedzki start-up Volta Trucks, specjalizujący się w produkcji samochodów ciężarowych ze 100 proc. napędem elektrycznym, zapowiedział złożenie wniosku o upadłość.

„Od samego początku w 2019 r. Volta Trucks osiągnęła wiele, rewolucjonizując działalność pojazdów użytkowych na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Stworzyliśmy pierwszą na świecie specjalnie zbudowaną 16-tonową, w pełni elektryczną ciężarówkę z unikalną konstrukcją kabiny i podwozia, która przyczyniłaby się do dekarbonizacji środowiska, poprawiła zdrowie i bezpieczeństwo oraz jakość powietrza w ośrodkach miejskich. Prowadząc pilotaż w pięciu krajach w Europie otrzymaliśmy fantastyczne opinie, co doprowadziło do powstania dużej grupy klientów o doskonałej reputacji, którzy chcieli wprowadzić nasze ciężarówki Volta Zero Trucks do swoich flot.

Jednakże, podobnie jak wszystkie firmy zwiększające skalę w sektorze produkcji pojazdów elektrycznych, Volta Trucks po drodze stanęła w obliczu wyzwań. Niedawna wiadomość, że nasz dostawca akumulatorów (Proterra) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości wywarła znaczący wpływ na nasze plany produkcyjne, zmniejszając przewidywaną produkcję pojazdów. Niepewność co do naszego dostawcy akumulatorów również negatywnie wpłynęła na naszą zdolność do pozyskania wystarczającego kapitału, w i tak już trudnym środowisku pozyskiwania kapitału dla graczy zajmujących się pojazdami elektrycznymi.

Dlatego też z głębokim i szczerym żalem zarząd podjął trudną decyzję o podjęciu kroków w celu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości w Szwecji. Główny podmiot handlowy Grupy, Volta Trucks Limited, wkrótce złoży wniosek o zarząd komisaryczny w Wlk. Brytanii, a stanowiska mają objąć syndycy z Alvarez & Marsal. Inne podmioty Grupy również wkrótce złożą postępowanie upadłościowe w odpowiednich jurysdykcjach.

Zarząd nie przyjął tej decyzji ani łatwo ani lekko i jest w pełni świadomy znaczącego wpływu, jaki będzie to miało na oddaną siłę roboczą organizacji, a także na klientów i partnerów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować zespołowi.”

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

O autorze