LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Ekoenergetyka z Orlenem razem w stronę niskoemisyjnego transportu

Ekoenergetyka rozszerza swoją współpracę z ORLEN Centrum Serwisowe i pracuje nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w kraju i za granicą. W Niemczech spółka z Zielonej Góry dostarczyła już 55 stacji szybkiego ładowania, natomiast w polskich punktach ORLEN działa ich już prawie 130. Stanowi to ponad 80% udziału w całej sieci ładowania grupy. Do 2030 roku ORLEN planuje zbudować 10 tysięcy punktów i stworzyć międzynarodową sieć HUB-ów ładowania wzdłuż tras TEN-T. Pierwsza ultraszybka stacja ładowania w Polsce, o mocy 175 kW, znajduje się na terenie MOP Machnacz Południe przy autostradzie A1. Kierowcy mogą tam naładować baterię swojego pojazdu (o pojemności powyżej 70 kWh) od 10 do 80% w zaledwie 20 minut.

— Dzięki wspólnym projektom będziemy w stanie dostarczyć jeszcze więcej stacji ładowania dla klientów stacji ORLEN w Polsce, Czechach i Słowacji. To ogromny krok w stronę rozwoju niskoemisyjnych środków transportu w naszym kraju — powiedział Krzysztof Sitko, Dyrektor Operacyjny Ekoenergetyka Serwis.

Dostarczane przez Ekoenergetykę stacje ładowania podłączone są do sieci. Dzięki całodobowemu wsparciu zaawansowanego centrum monitoringu Ekoenergetyki-Service, blisko 60% zgłoszeń dotyczących nieprzewidzianych zdarzeń jest wykrywanych i obsługiwanych w sposób zdalny. Bezpośrednie działania w punktach zlokalizowanych w każdym miejscu w Polsce umożliwia dobrze rozwinięta sieć Centrum Serwisowego ORLEN. 

— Połączenie naszych doświadczeń i ekspertyzy dostarczanej przez Ekoenergetykę otwiera nowe możliwości w obszarze elektromobilności, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju — dodał Sławomir Batko, Prezes Zarządu ORLEN Centrum Serwisowe. 

W celu podniesienia poziomu polskiej edukacji w dziedzinie e-mobilności i rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów w tej branży, polska spółka otworzyła nowoczesne centrum szkoleniowe Ekoenergetyka Training Center. 

Źródło: Ekoenergetyka Polska SA

Redaktor naczelna portalu Mikrokontroler.pl