LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zmiany w biznesie Medicalgorithmics

Medicalgorithmics, notowana na GPW warszawska firma zajmująca się rozwiązaniami systemowymi i algorytmicznymi w diagnostyce kardiologicznej, otrzymała wypowiedzenie umowy od swojego największego klienta w USA, firmy React. Ta współpraca pozwoliła Medicalgorithmics zaistnieć na rynku amerykańskim i przyniosła niebagatelne zyski.

Na tą informację nerwowo zareagowali inwestorzy. W trakcie poniedziałkowej sesji notowania spółki spadły nawet o 13 %.

Są jednak także dobre wieści. Spółka podpisała też porozumienie z jednym z największych globalnych dostawców urządzeń do diagnostyki arytmii. Porozumienie to ma na celu ocenę potencjalnej długoterminowej współpracy w celu komercjalizacji rozwiązań chmurowych diagnostyki EKG polskiej firmy na rynkach zagranicznych. Dodatkowo, Medicalgorithmics współpracuje z serią niezależnych ośrodków diagnostycznych (IDTF).

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Działa na m.in w USA i w Azji. Jej flagowym produktem jest PocketECG. To kompletna technologia diagnostyczna do wykrywania zaburzeń rytmu serca, która daje lekarzowi dostęp do pełnego sygnału EKG przez cały czas trwania badania.

Tagi: news