Farnell ma umowę z Superior Sensor Technology

26 października br. Farnell zawarł umowę dystrybucyjną z Superior Sensor Technology, producentem czujników do zastosowań na rynku medycznym, przemysłowym i HVAC. 

Produkty Superior Sensor oparte są na autorskiej architekturze NimbleSense, która zamienia czujnik ciśnienia w pełni zintegrowany moduł łączący czujnik MEMS z dodatkowymi obwodami i oprogramowaniem. Gwarantuje ona inżynierom w pełni zintegrowane rozwiązania do wykrywania ciśnienia, o wyższej dokładności i możliwościach specyficznych dla aplikacji od razu po wyjęciu z pudełka.

— Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować inżynierom czujniki ciśnienia z modułową architekturą zapewniającą unikalne funkcje w oparciu o końcowe zastosowanie. Nasza podstawowa technologia charakteryzuje się imponująco niskim poziomem szumów i wyższą dokładnością. Dzięki integracji zaawansowanych funkcji, takich jak sterowanie w pętli zamkniętej, przełącznik ciśnienia, filtr zaporowy i zaawansowane filtrowanie cyfrowe, nasze czujniki eliminują potrzebę korzystania z zewnętrznych projektów. Klienci mogą również skorzystać z programowalnych funkcji, takich jak filtrowania przepustowości i zmiennych zakresów ciśnienia, co pozwala im na dalszą optymalizację czujników — powiedział Anthony Gioeli, wiceprezes ds. marketingu w Superior Sensor Technology.

Firma oferuje szereg specyficznych dla użytkowania czujników ciśnienia dla różnych branż, w tym HVAC, zastosowań przemysłowych, wentylatorów medycznych, urządzeń CPAP do bezdechu sennego, spirometrów i UAV.

O autorze