LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

STMicroelectronics wprowadza do oferty dwa nowe układy Bluetooth z serii STM32WB

STMicroelectronics wprowadziło do oferty dwa nowe układy bezprzewodowe z serii STM32WB zgodne ze specyfikacją Bluetooth 5.4. Najnowsze produkty zapewniają mniejsze rozmiary, niższy pobór prądu, a także dostęp do interesujących funkcji najnowszego standardu jak bardzo precyzyjna lokalizacja wewnątrz pomieszczenia.

Układ STM32WB09 to mikrokontroler z układem bezprzewodowym. Oprócz modułu radiowego zapewnia on niezbędną moc obliczeniową do obsługi nawet wymagających aplikacji. Jest zgodny z ekosystemem STM32Cube, zawierającym narzędzia projektowe, przykłady programów oraz pakiet bibliotek, co znacznie skraca proces projektowania. STM32WB09 jest też jednym z najmniejszych układów o takich możliwościach na rynku.

Drugą nowością jest moduł STM32WB1MMC. Służy on do łatwego połączenia z siecią Bluetooth. Zawiera zintegrowany moduł radiowy, prosty mikrokontroler z wgranym już przez producenta stosem Bluetooth 5.3, a także wszystkie niezbędne komponenty do połączenia. Pozwala więc ominąć wiele problemów zwykle spotykanych przez projektantów, zwłaszcza tych związanych z częstotliwościami radiowymi. Pozwala to oczywiście skupić się na stronie aplikacyjnej projektu.

Tagi: news, STM32