LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Byanat, Yahsat i ICEYE rozwijają swój satelitarny system obrazowania ziemi na obszarze bliskiego wschodu

Firma Byanat, dostarczająca rozwiązania analizy geoprzestrzennej opartej o AI, a także Yahsat, czyli wiodący producent rozwiązań satelitarnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ogłosili dzisiaj rozwój swojego programu obserwacji ziemi. Ma on zwiększyć liczbę satelit radarowych SAR z pięciu do siedmiu.

Rozwój konstelacji będzie przebiegał wraz z ekspertami w dziedzinie rozwoju i produkcji satelit obserwacyjnych SAR, polsko-fińskiego koncernu ICEYE. Większa liczba sensorów oznacza większą precyzję obrazowania oraz szybszą, niemalże w czasie rzeczywistym, analizę danych. System umożliwia dokładne obrazowanie i analizę geoprzestrzenną na obszarze bliskiego wschodu.

Program ten został ogłoszony w maju br. Firmy Byanat i Yahsat początkowo korzystały z zasobów satelit firmy ICEYE, ale szybko wyniosły własne sensory na orbitę. Korzystają z technologii SAR, która w przeciwieństwie do satelitów optycznych, są w stanie obrazować powierzchnię ziemi bez względu na zachmurzenie czy porę dnia. System ma być nadal być rozwijany, a firmy chcą dostarczać coraz lepszej jakości usługi.