LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Kolejne przetwornice z serii EAGLE z jeszcze większą mocą 750 W

Firma Aimtec, znana z produkcji wysokowydajnych przetwornic i modułów zasilających, ponownie potwierdza swoją pozycję na rynku, wprowadzając model przetwornicy AC/DC o mocy aż 750 W, który łączy w sobie wysoką wydajność z elastycznością zastosowań.

Zaprojektowany z myślą o systemach wymagających solidnego i stabilnego źródła zasilania. AMESP750U-277JZ to model przetwornicy, który stał się odpowiedzią na rosnące potrzeby energetyczne nowoczesnych aplikacji wojskowych, medycznych, telekomunikacyjnych oraz innych specjalistycznych urządzeń.

Seria EAGLE, której kontynuacją jest AMESP750U-277JZ, wyróżnia się wszechstronnością zasilania, akceptując zarówno napięcie stałe, w tym pozyskiwane z instalacji fotowoltaicznych lub szyn akumulatorowych, jak i zmienne, co umożliwia ich zasilanie z różnych źródeł, zapewniając stabilną pracę. Ta uniwersalność otwiera szerokie perspektywy dla różnorodnych aplikacji – od zasilania telekomunikacji, poprzez urządzenia automatyki vendingowej po zaawansowane systemy bezpieczeństwa ruchu drogowego, urządzenia medyczne, czy zastosowania w przemyśle obronnym.

Przetwornica jest zamknięta w bezwentylatorowej, częściowo zabudowanej obudowie, co zapewnia jej bezproblemowe funkcjonowanie nawet w trudnych warunkach pracy. Oferuje szeroki komercyjny zakres napięcia wejściowego od 85 do 305 VAC i od 120 do 430 VDC oraz napięcie wyjściowe od 12 do 48 V. Zasilacz ten gwarantuje wszechstronne zastosowanie w różnorodnych systemach zasilania.

Warto zwrócić uwagę na wąskoprofilową konstrukcję przetwornicy, co ułatwia jej zabudowę w ograniczonych przestrzeniach.

Zasilacz bez trudu radzi sobie w szerokim zakresie temperatur, od -40°C do +85°C, utrzymując pełną moc 750W aż do 45°C. Dodatkowo, jego zdolność do pracy na wysokości do 5000 m n.p.m. czyni go idealnym rozwiązaniem dla zastosowań w trudno dostępnych lub ekstremalnych lokalizacjach, takich jak maszty transmisyjne czy stacje pogodowe. 

W obliczu globalnych wysiłków na rzecz redukcji zużycia energii, AMESP750U-277JZ wyróżnia się zachowaniem wysokiej wydajności na poziomie 95%. Przetwornica wyposażona została w automatyczną i aktywną korektę współczynnika mocy PFC.

Jest to kluczowe nie tylko z punktu widzenia ochrony środowiska, ale również pod względem ekonomicznym, ponieważ AMESP750U-277JZ obniża koszty eksploatacyjne urządzeń, które przy mocach sięgających już niemal 1 kW przy pracy 24 godziny, 7 dni w tygodniu, okazują się niebagatelne.

Zaawansowane zabezpieczenia, w tym przeciwzwarciowe, nadprądowe, przed przepięciem oraz przed przegrzaniem są kluczowe dla długotrwałej i bezawaryjnej pracy zasilacza. AMESP750U-277JZ jest także wyposażony w izolację na poziomie 4000 VAC, zapewniając dodatkową warstwę ochrony dla zasilanych systemów.

Osoby zainteresowane dalszą specyfikacją techniczną i cenową prosimy o kontakt pod adresem powersolutions@jm.pl

Produkty Aimtec znajdują się także w Portalu Zakupowym B2B firmy JM elektronik, gdzie zalogowani użytkownicy mają dostęp do informacji o dostępności, cenach i dodatkowej dokumentacji.

Autor: JM elektronik