STMicroelectronics wprowadza nowy pakiet programowy dla mikroprocesorów STM32MP1, umożliwiający łatwą migrację kodu z mikrokontrolerów STM32

STMicroelectronics opublikowało nową paczkę programową, umożliwiającą m.in. migrację kodu z mikrokontrolerów STM32 na bardziej wydajne mikroprocesory STM32MP1.

Nowoczesne aplikacje wbudowane potrzebują coraz więcej mocy obliczeniowej. W związku z tym w wielu przypadkach mikrokontrolery są zastępowane przez mikroprocesory. W ten trend wpisują się m.in. procesory STM32MP1 z architekturą ARM Cortex-A7, dużą pamięcią i mocą obliczeniową. Dodatkowo, nowy pakiet programowy STM32CubeMP13 umożliwia migrację kodu napisanego oryginalnie dla mniejszych mikrokontrolerów, co pozwala wykorzystać istniejące programy w produktach nowej generacji oferujących nowe funkcje.

Pakiet jest w pełni zintegrowany z ekosystemem STM32Cube, co pozwala projektantom skupionym wokół mikrokontrolerów STM32 na łatwą aklimatyzację przy projektowaniu kodu na mikroprocesory w STM32MP1. Ekosystem składa się m.in. z konfiguratora STM32CubeMX, środowiska programistycznego STM32CubeIDE, a także programatora STM32CubeProgrammer.

O autorze