LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Ekoenergetyka wprowadza najnowszy model ładowarki Axon Easy 400 i spełnia amerykański standard NACS

Ekoenergetyka, przedłużyła umowę z ORLEN Deutschland. W ramach tej współpracy ORLEN Deutschland składa kolejne zamówienie obejmujące najbardziej zaawansowany model Axon Easy 400.

Nowa ładowarka może zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego o 100 km w 2,5 minuty. Jest ona zgodna z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, które zapewnia konsumentom, że ładowanie jest dokładne i przejrzyste, a także ze standardem płatności Plug & Charge, który umożliwia kierowcom korzystanie ze stacji ładowania bez konieczności przedstawiania karty kredytowej lub korzystania z aplikacji mobilnej.

Strategia elektromobilności ORLEN zakłada zbudowanie silnej pozycji na niemieckim rynku i osiągnięcie liczby ponad 100 HPC do końca 2024 roku. Ekoenergetyka wchodzi na rynek wyposażenia dla operatorów punktów ładowania, oferując ustandaryzowane rozwiązania po zbudowaniu swojej działalności w zakresie infrastruktury dostosowanej do potrzeb operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż.

Ekoenergetyka zaprezentowała Axon Easy 400 na targach London EV Show. Ładowarki posiadają wskaźnik dostępności LED z 360-stopniową widocznością, technologię odporną na akty wandalizmu i kable o długości do 10 metrów oraz 24-calowy niezależny ekran reklamowy.

AXON EASY spełnia standard Tesli

Ponadto podstawowy model ładowarki, AXON EASY, właśnie zakończył testy ładowania na rynku amerykańskim. Potwierdziły to niezależne testy organizowane przez CharIN.

North America Charging Standards (NACS) potocznie określony jako standard Tesli to system złączy ładowania samochodów elektrycznych opracowany przez firmę Tesla. Użytkownikom znany przede wszystkim ze stacji Supercharger, które Tesla rozpowszechniła także w Europie. NACS to najbardziej sprawdzony i powszechnie stosowany standard ładowania w Ameryce Północnej, wdrażany już od roku 2012.

Ekoenergetyka z sukcesem wzięła udział w Testivalu w Cleveland w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzem tej jesiennej edycji został Lincoln Electric przy udziale pomysłodawcy i głównego organizatora – CharIN. W trakcie trzydniowego, intensywnego programu, inżynierowie z Ekoenergetyki pomyślnie przetestowali stacje ładowania z rodziny AXON Easy i potwierdzili ich pełną zgodność z NACS.

Autor: Ekoenergetyka