Przetwornica Aimtec AME15-CVZ oferująca nawet trzy napięcia wyjściowe pracująca z mocą 15 W

Układy zasilania i ich niezawodność są kluczowe dla poprawnej oraz bezpiecznej pracy aplikacji elektronicznych. Coraz większą popularność zdobywają przetwornice mogące służyć jako moduły zasilania do montażu THT na płycie PCB, ale jednocześnie jako autonomiczne zasilacze na szynie DIN.

Unia Europejska swoją dyrektywą podniosła wymagania producentów urządzeń elektronicznych odnośnie efektywności układów zasilania i przestrzegania norm ograniczenia zakłóceń harmonicznych w sieci. Aimtec konsekwentnie proponuje zamiast złożonego przeprojektowywania obwodów zasilania, stosowanie gotowych modułów, jak HAVZ. Na tej drodze drodze rozwoju, Aimtec wprowadza do oferty nową propozycję: serię CVZ.

AME15-CVZ, nowoczesna przetwornica AC/DC firmy Aimtec, to urządzenie, które łączy w sobie kompaktowe wymiary z imponującą wydajnością. Zaprojektowana z myślą o szerokim spektrum aplikacji, od przemysłowych po komercyjne, ta przetwornica jest przykładem inżynierskiego majstersztyku, który odpowiada na potrzeby nowoczesnego rynku.

Seria przetwornic HAVZ, zaprezentowana przez Aimtec, oferuje pełną gotowość do zastosowania w różnorodnych aplikacjach na całym świecie, dzięki uniwersalnemu zakresowi napięciowemu od 85 do 305VDC. Zastosowanie tych przetwornic upraszcza BOM, co jest szczególnie ważne w obliczu globalnych wyzwań związanych z łańcuchami dostaw.

Po udanej serii HAVZ Aimtec zaskakuje propozycją układu zasilania 100-370VDC/85-264VAC o mocy 15 W i dwóch, a nawet trzech obwodach wyjściowych będących kombinacjami napięcia 5, 10, 12, 15, 25 VDC.

AMES15-CVZ umożliwia więc w zasadzie eliminację jednego z zasilaczy z szafy automatyki lub urządzenia. Napięcie 5 VDC stanowi standardowe napięcie zasilania układów elektroniki, z kolei napięcie symetryczne +/-5 VDC pozwala zasilać większość wyświetlaczy, podświetleń LED oraz drukarek. Z kolei napięcie +/-12 VDC jest popularne w obwodach automatyki przemysłowej, np. jest napięciem nominalnym stosowanym do zasilania przekaźników.

Kluczowym aspektem przetwornicy AME15-CVZ jest zdolność do dostarczania do trzech różnych napięć wyjściowych, co zwiększa jej wszechstronność i pozwala na zastosowanie w różnych scenariuszach. Ta różnorodność pozwala na zastosowanie w różnych scenariuszach, od prostych do bardziej skomplikowanych systemów. Dodatkowo, opcje podwójnego i potrójnego wyjścia znacząco upraszczają konfigurację systemu, zwiększając tym samym jego wszechstronność.

Zaprojektowana z myślą o trudnych warunkach, AME15-CVZ może pracować z pełną mocą w zakresie temperatur od -40°C do 70°C. Taka odporność na ekstremalne warunki jest kluczowa w przemyśle i innych aplikacjach zewnętrznych. Dodatkowo, izolacja 4000 VAC znacząco zwiększa niezawodność oraz bezpieczeństwo urządzenia.

AME15-CVZ charakteryzuje się wysokim MTBF na poziomie 300 000 godzin, co świadczy o jej długowieczności i minimalizacji ryzyka awarii. Zaimplementowane zabezpieczenia takie jak OSCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe), OCP (zabezpieczenie przed przeciążeniem) i OVP (zabezpieczenie przed przepięciem) są standardem, co zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkowników i chronionych systemów.

Aimtec w odpowiedzi na potrzebę dużych mocy wprowadził na rynek przetwornicę AC/DC o mocy aż 750W – AMESP750U-277JZ.

AMESP750U-277JZ, kontynuując tradycję serii EAGLE, łączy wysoką wydajność z elastycznością zastosowań. Zaprojektowany do pracy w systemach wymagających solidnego i stabilnego źródła zasilania, model przetwornicy EAGLE jest idealny dla aplikacji wojskowych, medycznych, telekomunikacyjnych oraz innych specjalistycznych urządzeń. 

Szeroki zakres napięcia wejściowego (od 85 do 305 VAC i od 120 do 430 VDC) oraz napięcie wyjściowe od 12 do 48 V, czynią tę przetwornicę wszechstronną w różnorodnych systemach zasilania.

Więcej informacji na stronie JM elektronik, dystrybutora Aimtec w Polsce

O autorze