LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Politechnika Wrocławska podpisała umowę o staże i praktyki w firmie Mercedes-Benz

Wspólne badania i projekty rozwojowe oraz kształcenie studentów w zakresie nowych technologii to główne założenia umowy, którą Politechnika Wrocławska podpisała z firmą Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

– Współpraca z tak ważnymi partnerami przemysłowymi jakim jest Mercedes-Benz jest istotnym elementem kształcenia studentów. Dzięki temu już na etapie studiów mają oni kontakt z przemysłem, zdobywając doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowej – mówi prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr. – Jeśli chodzi o szerszą współpracę uczelni z przemysłem, to nasze filie, ze względu na swoją lokalizację, są w tym zakresie dobrym przyczółkiem do nawiązania relacji także w obszarze badawczo-rozwojowym – dodaje.

Zawarta umowa pozwoli studentom i studentkom naszej uczelni m.in. na udział w programie stażowym, realizowanym w nowoczesnym zakładzie firmy Mercedes-Benz w Jaworze. Został on opracowany przez specjalistów z Mercedes-Benz Manufacturing Poland oraz Filii PWr w Legnicy i pozwoli jego uczestnikom na przygotowanie się do wymogów rynku pracy, zdobycie niezbędnego doświadczenia oraz umożliwi wykorzystanie w praktyce posiadanej już wiedzy.

– Fabryka w Jaworze jest szczególnie zainteresowana współpracą z filiami Politechniki Wrocławskiej. Studiują w nich bowiem głównie młodzi ludzie z okolicznych miejscowości, dla których praca w takim koncernie, ale umiejscowionym poza dużymi aglomeracjami, jest atrakcyjną ofertą – mówi dr inż. Tadeusz Lewandowski, dyrektor Filii PWr w Legnicy, inicjator współpracy ze strony uczelni.

W fabryce od 2019 r. produkowane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych. Obecnie pracuje tam ponad 1 300 osób. W 2023 r. firma podpisała umowę na budowę nowego zakładu, w którym produkowane będą nowe elektryczne samochody dostawcze. Wartość inwestycji to ponad 1 mld euro, a zatrudnienie znajdzie tam dodatkowo 1 500 osób.

Źródło: Materiały prasowe